Adidas terrex swift na lekkie tereny

Trekking jest powszechnie uprawianą forma aktywności fizycznej, pośrednią pomiędzy wspinaczką górską a rekreacyjną turystyką pieszą. Przeważnie uprawa się go w terenach trudnych, zróżnicowanych podłożem, wymagają więc specjalistycznego obuwia.

Model terrex swift dla trekkingowców

terrex swiftObuwie przypomina na pierwszy rzut oka męskie buty sportowe używane na co dzień. Jednak przeznaczenie obuwia i jego walory zaprzeczają tym podobieństwom czyniąc z tego obuwia niezbędny element wyposażenia podczas górskich wypraw. Istotą trekkingu jest uprawianie go w niełatwych warunkach terenowych i klimatycznych. Muszą one zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas wspinaczki, zejść, na zróżnicowanym podłożu. Model terrex swift spełnia te wymogi we wszystkich aspektach. Buty charakteryzuje niska waga, co ma spore znaczenie przy podczas długich wypraw terenowych. Posiadają pokrycie tekstylne, a nie siatkowe, jak w przypadku innych tego rodzaju butów trekkingowych, co zapobiega dostawaniu się piasku do środka obuwia i chroni stopy przed otarciami i ogólnym dyskomfortem. Mieszanka gumy, z której wykonana jest podeszwa sprawia, że buty zachowują znakomita przyczepność i na podłożach sypkich do kamienistych, ale i gładkich, nawet po deszczu. Posiadają  wbudowane usztywnienie podeszwy (metalowa wkładka wtopiona w środek), a także agresywny, wyraźny bieżnik. W ogólnym użytkowaniu buty są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie, co jest ważnym elementem trwałości. Cena obuwia plasuje się na średnim poziomie.

Dobre obuwie trekkingowe jest podstawowym elementem wyposażenia podczas wypraw w trudne tereny. Opisywany model spełnia wszystkie podstawowe wymogi  i jest jednym z lepszych obecnie dostępnych na rynku.
Dodatkowo mamy do czynienia ze znakomitym obuwiem markowym.