Agrotkaniny w ogrodzie

Tkaniny ściółkujące wykorzystywane są w wielu profesjonalnych ogrodach. Stosowane są jednak coraz częściej w domowych ogrodach, o znacznie mniejszej powierzchni. Dzięki nim poprawie ulega efektywność wzrostu wszelkich plonów. Ponadto zwalnia się tempo wzrostu chwastów, które mają negatywny wpływ na ogólny wygląd ogrodów przydomowych. Gleba jest dodatkowo lepiej wyposażona w wodę.

Jakie zastosowanie mają obecnie agrotkaniny?

gruba agrotkaninaProdukt stosowany w ogrodach powinien wyróżniać się zawsze wysoką wytrzymałością oraz długą żywotnością i trwałością. Gruba agrotkanina wykonana jest ze specjalnych cienkich, lecz mocnych, nitek polipropylenowych. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorami i gramaturami. Żywotność tkanin jest w każdym przypadku priorytetem, który zapewnia wbudowany stabilizator UV, co ma znaczący wpływ na żywotność agrotkaniny. W zależności od zastosowania i parametrów, agrotkaniny mogą być użytkowane od 2 do nawet 6 lat. Kolejną zaletą tych produktów jest również brak wpływu na pH gleby. Ponadto są odporne na działanie promieni słonecznych, występowanie grzybów i pleśni wszelkiego rodzaju. Nie hamują również wpływu nawozów do gleby, co jest dużym i potrzebnym walorem. Dzięki ich zastosowaniu możliwa jest również skuteczna redukcja zużywania energii elektrycznej. Wielu właścicieli ogródków przydomowych wykorzystują agrotkaninę tuż przed posadzeniem roślin. Wystarczy najpierw wyciąć otwór, a w kolejnym kroku posadzić w nim roślinę.

Do wykonania otworu wystarczą podstawowe narzędzia w postaci noża lub nożyczek. Zapobieganie strzępieniu się brzegów agrotkaniny zapewni wypalenie otworu lutownicą. Taki sposób jest najbardziej korzystny ze względu na walory estetyczne. W przypadku krzewów i drzewek ozdobnych agrotkaninę rozściela się dookoła nich.