Asortyment różnych rusztowań

Każda firma budowlana, która realizuje budynki różnego typu, najczęściej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są rusztowania charakteryzujące się dość zróżnicowanymi konstrukcjami. Dzięki temu sprawdzają się one w bardzo różnych okolicznościach, jeśli chodzi o teren, na którym budujemy, a także, np. wysokość budynku, który chcemy wybudować, ocieplić czy też odnowić elewację.

Zastosowanie rusztowania choinkowego

rusztowanie choinkoweJednymi z częściej budowanych konstrukcji, podczas których wykorzystujemy rusztowanie, są domy jednopiętrowe. W takich okolicznościach dobrym rozwiązaniem może okazać się rusztowanie choinkowe, które jest tak nazywane ze względu na metodę łączenia poszczególnych poziomów przy wykorzystaniu belek montowanych ukośnie. Dzięki temu wewnątrz konstrukcji rusztowania powstaje kształt przypominający wyglądem choinkę. Ze względu na konstrukcję, rusztowanie charakteryzuje się bardzo dużą stabilnością, co sprawia, że może być wykorzystywane również w przypadku budynków wyższych niż jedno piętro. Oczywiście, jest ono realizowane przy wykorzystaniu belek wykonanych z tworzywa odpornego na wygięcia i uszkodzenia, które mogłyby zostać spowodowane oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Są to podstawowe cechy, jakich oczekujemy od rusztowania, ponieważ z oczywistych względów znajduje ono swoje zastosowanie na zewnątrz budynku, a więc jest wystawione na oddziaływanie wilgoci i zmiennych temperatur.

Cechą, która bardzo często decyduje o wyborze właśnie rusztowania choinkowego jest spora dowolność w aranżowaniu jego konstrukcji. Bez większego problemu możemy ustawiać podesty na wysokości, która jest dla nas najdogodniejsza, a także uwzględniać dodatkowe drabinki, jeśli mogą one korzystnie wpłynąć na efektywność pracy czy też bezpieczeństwo pracowników.