Bawełniane body z krótkim rękawem

 

Kompletując wyprawkę dla noworodka czy niemowlaka, musimy pamiętać o tym, że nie wszystko co znajduje się na liście rekomendowanej prze większość mam jest niezbędne. Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić na zakupach, to warto kupić to co konieczne.

Ile par body kupić dla niemowlaka?

body krótki rękaw 80Niedoświadczeni rodzice, którzy oczekują na swoje pierwsze dziecko, muszą się zdać na opinie i porady innych rodziców, którzy ten etap mają już za sobą. Na pewno potrzebne będzie łóżeczko i wózek, ale także spory zapas ubranek dopasowanych do wzrostu dziecka i pory roku. Najczęściej są kupowane body krótki rękaw 80, które znajdziemy w każdym sklepie z odzieżą niemowlęcą. Są one idealne na upalne dni, gdyż nie powodują przegrzania dziecka. Dostępne są w sprzedaży w dwóch wersjach: wkładane przez główkę lub rozpinane z przodu na całej długości na zatrzaski. Z pewnością body są najbardziej praktyczne, ponieważ mają rozpięcie w kroku, które ułatwia szybką zmianę pieluszki. Maluchy w nich mają zakryte brzuszki i plecy, czyli najważniejsze miejsca na ciele są zabezpieczone przed zmarznięciem. W sprzedaży znajdziemy także body z długim rękawem, które sprawdzą się w chłodniejsze dni oraz na ramiączkach, będące alternatywą dl krótkiego rękawka w ciepłe dni. Poza różnymi kolorami, body mogą mieć falbanki lub nadruki, które będą określać płeć dziecka. Natomiast bez względu na ich rodzaj, wszystkie są wykonane z miękkiej i bezpiecznej bawełny, która pozwala skórze oddychać oraz pochłania nadmiar wilgoci.

Mamy przeważnie kupują dla dziecka od siedmiu do dziesięciu par body w obecnie zakładanym rozmiarze, aby mieć je zawsze w gotowości na zmianę. Nie są one drogie, bo najtańsze modele kupimy już za niecałe dziesięć złotych, zatem nie będzie to znaczne obciążenie budżetu.