Beciki dla niemowlaków

Narodziny dziecka zawsze są ważnym wydarzeniem w życiu rodziców. Przygotowują się do tej chwili przez dziewięć miesięcy, szczególnie matka. Kompletuje wyprawkę i urządza pokój dla noworodka. Są pewne rzeczy, których nie może zabraknąć.

Z czego są wykonane beciki dla niemowląt?

becik niemowlęcy miękkiJadąc do szpitala, przyszła mama musi mieć ze sobą niezbędne rzeczy, które zabierze ze sobą. Mowa tu o ubraniach dla siebie i maluszka, oraz pieluszki. Nowo narodzone dziecko jest zawsze ciasno zawijane w kocyk, pieluszkę, lub wkładany do becika. W takich warunkach dziecko czuje się najlepiej, bo w brzuszku mamy miało podobnie, ciasno i ciepło. Becik warto kupić jeszcze przed terminem porodu, bo na pewno się przyda od chwili narodzin. Becik niemowlęcy miękki jest wykonany z bezpiecznej bawełny i może być zapinany na rzep, albo wiązany na sznureczki. Beciki są często w kształcie kwadrata, którego rogi zawija się do środka. Dostępne są modele cieńsze i grubsze, ze względu na porę roku, kiedy będziemy chcieli go używać. Jeżeli nie czujemy się pewne w trakcie trzymania dziecka, to możemy kupić becik z usztywnieniem, które doskonale podpiera delikatne ciało dziecka, a przede wszystkim główkę. Becik jest miękki i przyjemny w dotyku, więc maluchy lubią w nim leżeć. Ich wypełnienie stanowi specjalna wata, lub pianka zapewniająca odpowiednią miękkość. W beciku dziecko możemy nosić, położyć do łóżeczka, albo wozić w wózku. Kiedy niemowlak z niego wyrośnie, może on służyć jako mata do siedzenia, bo można go rozłożyć.

Wszystkie artykuły dla dzieci, najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach z artykułami dla maluchów. Muszą one mieć odpowiednie certyfikaty i być wykonane z bezpiecznych materiałów. Becik dostaniemy w wersji kolorystycznej dla chłopca i dziewczynki.