Bezpieczne drzwiczki elektryczne

Drzwiczki elektryczne mają za zadanie spełnić dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, zwiększyć walory estetyczne przestrzeni. Po drugie, zablokować dostęp niepożądanym osobom do wrażliwych instalacji budynku. Dzięki drzwiczkom elektrycznym, inaczej zwanym rewizyjnymi jesteś w stanie ukryć nieestetyczne przestrzenie w ścianach.

Bezpieczeństwo dzięki drzwiczkom elektrycznym

drzwiczki elektryczneDrzwiczki w sprytny sposób ukrywają to czego nie chcielibyśmy pokazywać w naszym domu. To w nich ukryte są pozbawione walorów dekoracyjnych, a przeznaczone jedynie do funkcji użytkowych instalacje i mierniki. Szare rury, miedziane zawory oraz plastikowe liczniki pokryte warstwą kurzu skutecznie odebrałyby ładny wygląd Twojemu mieszkaniu. W tym miejscu ujawnia się estetyczna funkcja drzwiczek elektrycznych, które są barierą chroniącą estetyczne wnętrze przed widokiem użytkowych instalacji. Drzwiczki ukrywają wnękę w ścianie za swoją powierzchnią, tworząc estetyczne wykończenie pomieszczenia. Jednak wygląd to nie wszystko, tak naprawdę drzwiczki elektryczne spełniają także funkcje ochronną dla schowanej za nimi instalacji. Rury, które transportują wodę lub gaz to bardzo wrażliwe elementy konstrukcji budynków. Dlatego wymagają zwiększonej ochrony przed przypadkowych uszkodzeniem. A o te nietrudno zarówno w prywatnym mieszkaniu, jak i w przestrzeni publicznej. Wystarczy niefortunne zahaczenie ostrym kątem przenoszonego mebla lub końcem listwy, by uszkodzić szczelną powłokę rury. Ryzyko dodatkowo wzrasta w trakcie remontów, gdy w ruch wchodzą wiertarki, młotki i piły.

Drzwiczki elektryczne odpowiadają także za blokadę dostępu do liczników i mierników zamontowanych na instalacjach. Niektóre modele wyposażone są w specjalny kluczyk, bez którego nie da się ich otworzyć. To szczególnie istotne w przestrzeniach publicznych, takich jak klatki schodowe, gdzie potencjalnie każdy może bez problemu dostać się do liczników instalacji.