botoks

Botoks – za i przeciw

Każda rzecz ma swoje dobre i złe strony. Dlatego nim zdecydujemy się na jakiś krok, powinniśmy dobrze przeanalizować za i przeciw. Medycyna estetyczna jest dość kontrowersyjną kwestią.

Botoks bywa niebezpieczny

botoksZ jednej strony stoją za nią pieniądze i sławni ludzi, a z drugiej bardzo wstydliwe problemy, z którymi boryka się człowiek. Za medycyną estetyczną przemawia przede wszystkim lepsze samopoczucie. Jeśli jakaś kobieta przez całe życie miała kompleks małych piersi, to wybawieniem będzie dla niej ich powiększenie. Tak samo z problemami skórnymi, krzywym nosem, czy widoczną blizną. W zamian za spore pieniądze, otrzymujemy pewność siebie i dobre samopoczucie. Dobrą stroną tych zabiegów jest też wykorzystywanie naturalnych składników. Jesteśmy odpowiednio przygotowywani do zabiegów, nasza skóra dostaje dawkę cudownych minerałów, czujemy się piękni i zadbani.
Przede wszystkim korzysta jednak na tym nasze ciało. Wykonujemy sobie USG, oceniamy jakość skóry. Dzięki takiemu USG możemy sobie nawet poradzić z uporczywym cellulitem i bez obaw wychodzić na plażę. Jednak tego typu zabiegi mają też swoją ciemną stronę. Przede wszystkim są bardzo drogie. Nie każdego z nas na takie coś stać i być może nigdy nie będzie. To boli gdy borykamy się z dużym problemem, a nie jest nad dane z nim walczyć. Kolejnym minusem jest to, ze możemy bardziej sobie zniszczyć ciało. Trafi nam się niekompetentny chirurg i już zawsze będziemy odczuwać skutki nieudanej operacji. Nasza twarz może stać się sztuczna i nawet nie będziemy mogli się uśmiechnąć. Tak przede wszystkim działa tani botoks – Bydgoszcz. Jest jednak szereg innych zabiegów, które też mogą pozostawić nieodwracalne skutki na naszej twarzy.

Takie gabinety medycyny estetycznej ma Bydgoszcz, Wrocław czy Kraków. Musimy tylko poważnie pomyśleć i przeanalizować, czy ma więcej wady, czy też zalet.