agencjam interaktywna

Czy informatyk przyda się w agencji interaktywnej?

Jestem młodym człowiekiem po studiach, który jak to bywa, boryka się ze znalezieniem własnego miejsca na świecie. Chodzi tutaj głównie o znalezienie odpowiedniej pracy, która będzie pasować do mojego wykształcenia. Na rynku znajduje się wiele firm, które zatrudniają informatyków.

Agencja interaktywna – marketing i grafika komputerowa

agencjam interaktywnaMogą to być przedsiębiorstwa ściśle związane z tym tematem, albo sklepy internetowe. Coraz częściej się zdarza, że firmy odchodzą już od standardowych procedur biurowych. Papierologia odchodzi do lamusa. Dziś znaczenie mają bazy i systemy informatyczne. Są one bardzo potrzebne wielu firmom, ponieważ dzięki tym programom istnieje spora szansa na ułatwienie pracy. Zamiast zatrudniać pracowników biurowych i sekretarki – zatrudniani są informatycy. Dla mnie to dobra wiadomość, ale konkurencja wśród programistów jest duża. Wiem, na czym polegają różne programy. Wiem, co to jest magento, wiem co to język html. Chciałem, aby agencja interaktywna była moim miejscem pracy, ale tutaj bardziej potrzebują grafików komputerowych, którzy doskonale sobie radzą w tworzeniu stron internetowych. Miałem rozmowę kwalifikacyjną już w wielu miejscach. Były to sklepy, poczta, banki i szkoły. Niestety, nigdy nie wzięto mnie pod uwagę, dlatego cały czas jestem bezrobotny. Kiedyś spojrzałem na stronę internetową presta shop i pomyślałem, że może warto by stworzyć własny program autorski, a potem sprzedawać licencje. Jest to dobry pomysł, ale trzeba poświęcić na to sporo czasu.

 

Problemem także będzie wybicie się na rynek. Mało które przedsiębiorstwo skorzysta z nowego programu, który nie posiada jeszcze wielu klientów. Wszystko zależy od tego, jak solidnie program będzie wykonany. Jak już się znajdzie pierwszy klient, to następni również się znajdą.

Więcej o tym czym zajmuje się agencja interaktywna w linku agencja interaktywna – www.idea07.pl