Czy Tobie też pomoże olej konopny?

 

Do każdego z nas, z wielu źródeł dociera wiele informacji na temat medycyny naturalnej, ziołolecznictwa i terapii niekonwencjonalnych. Jednak jak mówią statystyki, jedynie 17% Polaków ma świadomość zalet leczniczych produktów z konopi. Znakomita większość woli sięgać po rozpowszechnione leki przeciwbólowe w formie kapsułek, czy pastylek.

Jak stosować olejek cbd?

olejek konopnyOlejek konopny może być stosowany w wielu formach. Najczęściej jednak jest on podawany w formie kropli do jamy ustnej, konkretnie pod język, gdzie jest najszybciej przyswajany. W przypadku bólu, ataków paniki, cukrzycy, czy padaczki jest on w stanie pomóc w ciągu kilku sekund od zażycia. Dla pacjentów to ogromna ulga, kiedy dostają do użytku lek, który naprawdę przynosi natychmiastowe ukojenie i spokój ducha. Olejek konopny w obecnej formie, dostępnej w sprzedaży jest okrojony z substancji psychoaktywnej, czyli thc, dlatego jego stosowanie nie ma wpływu na zdolności psychomotoryczne. Stosując olejek konopny warto się upewnić czy możemy prowadzić pojazdy – taka informacja powinna być zawarta w ulotce. Każdy pacjent powinien również zwrócić uwagę na procentową zawartość cbd, czyli głównej substancji leczniczej. Olejek konopny możemy również spotkać poza granicami naszego kraju, w państwach gdzie również thc jest dopuszczone do użytku. Olejek konopny pozbawiony thc jest mniej efektywny, dlatego jeśli samo cbd nie przynosi oczekiwanych skutków, warto pozyskać informacje na temat importu docelowego.

Obecnie w naszym kraju trwają prace nad ustawą nt. medycznej marihuany. Politycy proponują najróżniejsze rozwiązania, często pomijając te najprostsze. Każdy pacjent mógłby samodzielnie opiekować się krzewem konopi, by uzyskiwać z niego lek. Nie ponosząc praktycznie żadnych kosztów.