Czym właściwie jest body leasing?

Body leasing z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności szczególnie w większych miastach takich jak Warszawa czy Kraków. Skorzystanie z niego przynosi niebywałe korzyści zarówno dla samego pracodawcy jak i pracownika. Czym on jednak tak właściwie jest oraz w jakiej branży sprawdza się najlepiej?

Zalety body leasingu w branży informatycznej

body leasing itNazwa body leasing wywodzi się z języka angielskiego i oznacza wynajem pracowników. Ten rodzaj stosunku pracy niesie ze sobą wiele korzyści, a do najważniejszych możemy zaliczyć zmniejszenie kosztów pojedynczych projektów, a także zwiększenie wynagrodzenia samego pracownika. Body leasing swoją popularność szerzy głównie w branży informatycznej, gdzie pracownik zatrudniony w modelu B2B pracuje jednocześnie z kilkoma klientami. Z kolei dla firm koszty poniesione z zatrudniania pracownika znacząco maleją ze względu na pozbycie się konieczności stwarzania odpowiedniego stanowiska pracy wraz z całym potrzebnym sprzętem, który wedle prawa powinien on zapewnić pracownikowi. Wiele firm oferuje swoim klientom zupełnie inne usługi nie związane z informatyką, jednak przy niektórych projektach pomoc pracowników IT jest konieczna. Wówczas firma nie musi zatrudniać na etat informatyka oraz ponosić koszty związane z jego długoletnim utrzymaniem. To właśnie wtedy body leasing it przychodzi z pomocą. Dla pracownika ta forma zatrudnienia przynosi zyski nawet o 30-40 procent większe niż w przypadku tradycyjnej umowy o pracę. Pracowników nie odstrasza także brak gwarancji zatrudnienia czy urlopów, gdyż branża IT oferuje wiele możliwości, a pozyskanie nowego klienta nie przysparza zbyt wielu problemów.

Body leasing zyskuje na coraz większej popularności głównie ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pracowników w branży IT. Zachętą dla pracowników są przede wszystkim wyższe zarobki, a ponadto możliwość stałego rozwoju dzięki realizacji coraz to nowszych projektów.