Dentysta dziecięcy musi mieć odpowiednie podejście

 

Dla każdego rodzica pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty jest bardzo stresująca. Tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, jak dziecko zareaguje na borowanie czy leczenie ząbków. Na reakcję i zachowanie dziecka duży wpływ ma również odpowiednie podejście dentysty. Wiadomo przecież, że dzieci to zupełnie inni pacjenci, aniżeli dorośli.

Duże znaczenie ma również gabinet dentystyczny

Dentysta dla dzieci - RzeszówOdpowiednie podejście do dziecka to już połowa sukcesu każdego dentysty. Trzeba dziecku poświęcić dużo uwagi, odpowiadać cierpliwie na wszystkie pytania a najlepiej dorobić ciekawą historię do leczenia zębów. Dziecko zainteresuje się osobą dentysty, a to odwróci jego uwagę od samego leczenia ząbków. Dentysta dla dzieci – Rzeszów powinien mieć również odpowiednio przygotowany gabinet. To jest druga połowa sukcesu. Bajkowe aranżacje, trochę dziecięcych akcentów – to wszystko sprawi, że dziecko poczuje się raźniej. Równie szybko minie wtedy stres rodziców. Wizyta zależy też w dużej mierze od charakteru dziecka, ale to właśnie jest najtrudniejsze zadanie dla stomatologa. Nawiązać dobry kontakt z małym pacjentem i sprawić, żeby dziecko nie bało się kolejnej wizyty. Tym bardziej, że kolejna wizyta to już konieczność, bo jeśli w zębach mlecznych pojawi się próchnica to trzeba z dzieckiem chodzić regularnie na kontrolę. Wesoły i uśmiechnięty dentysta w fajnie urządzonym gabinecie to gwarancja, że dziecku pierwsza wizyta u dentysty na pewno się spodoba.

Wybierając się z dzieckiem pierwszy raz do dentysty warto doradzić się znajomych, którzy taką wizytę mają już za sobą. Dentysta musi mieć odpowiednie podejście do dziecka i to jest warunek konieczny. Dziecko musi się czuć swobodnie, żeby się nie zrazić to kolejnej wizyty. Dużą rolę odgrywa też wygląd gabinetu, który powinien mieć motywy bajkowe i dziecięce.