elewacja drewniana

Deski elewacyjne – czy to tradycyjne rozwiązanie?

Rynek budownictwa mieszkalnego,architektonicznego, w czasach obecnych przeżywa swój niesamowity rozkwit. Potencjalni klienci nie mają dziś problemów z wyborem tego, czego potrzebują, co jest im potrzebne.

Jak najlepiej zadecydować – deski elewacyjne czy taras drewniany?

elewacja drewniana

Dostęp jest wszelaki, a i ceny nie odstraszają już swoimi wartościami liczbowymi. Dzisiejsze rozważania skierujemy na dwie kwestie: elewacje drewniane ale i tarasy drewniane. Oczywiście w każdym z tych przypadków będzie potrzebny odpowiedniej jakości materiał. Czy jednak trwałe deski elewacyjne są na pewno  łatwo dostępne?  Jak wiemy, istnieje możliwości na stworzenie naszego, wymarzonego domu z gankiem. Wieczory z rodziną, cieplutkie lato, dobre wino wieczorami, a rano przepyszne śniadanie z bliskimi, zapach aromatycznej, świeżo parzonej kawki. Takk.. ten obraz napawa nas od razu ogromną radością, wzbudza w nas poczucie błogości a jednocześnie motywuje natychmiast do działania. Po takiej wizji, każdy chętnie ruszy to kreowania swojego domu, projektu. Domy mogą mieć różne elewacje, prezentowana dziś przez nas to elewacja drewniana. Dlaczego proponujemy ją wykorzystać? Wygląda ona doskonale w połączeniu z tarasem. Współgra doskonale z przestrzenią. Kwestia druga to już sam temat ganku. Istnieją ganki powstałe z tradycyjnego drewna tarasowego, ale i takie, które stają się coraz to powszechniejsze w stosowaniu. Mamy na myśli deski kompozytowe. Jest to rodzaj surowca, który powstał w wyniku mieszanki tak zwanego PCV – czyli mączki drzewnej i polichlorku winylu.

Dlaczego uważamy, że proponowane przez nas rozwiązanie, świetnie sprawdzi się w przypadku polskich warunków, polskiego klimatu atmosferycznego? Deski tego typu są odporne na zmienną pogodę, mróz, deszcz.