Docieplenie z użyciem pianki PUR

Ciepło z wnętrza budynku może uchodzić o wiele szybciej niż nam się wydaje. W szczególności ma ono ułatwione zadanie w przypadku budynków, które nie posiadają warstwy termoizolacyjnej. Obecnie spotkać można całe mnóstwo takich nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że dzięki nowoczesnym metodom można skutecznie takie obiekty docieplać.

Efektywne docieplanie pianą

docieplenia ostrołękaOcieplanie budynków często nie jest na tyle wydajne by nas zadowolić. Uchodzenie ciepła poza budynek może wynikać stąd, że do ocieplania nie zastosowaliśmy odpowiednich materiałów termoizolacyjnych lub też proces ocieplania był dość mocno niedokładny. Tak czy inaczej warto zastanowić się nad poprawieniem tej sytuacji. Jednym z rozwiązań są po prostu docieplenia Ostrołęka jest zaś jednym z tych miast, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy, które zajmują się takimi zadaniami. Najczęściej stosowaną techniką przy ocieplaniu jest izolacja natryskowa z użyciem pianki poliuretanowej. Pianka PUR jest dostępna w dwóch wersjach. W przypadku domów drewnianych często docieplenia wykonuje się przy użyciu pianki otwartokomórkowej. Taka pianka jest w stanie przepuszczać parę wodną. Dzięki temu konstrukcja jest w stanie efektywnie oddychać. Natomiast w domach murowanych można stosować piankę o zamkniętych komórkach, która już pary wodnej nie przepuszcza ale za to nieco lepiej izoluje.

Docieplenia bardzo często stosuje się na dachach i na elementach poddasza. W takim miejscu ciepło bardzo łatwo uchodzi na zewnątrz i dlatego tak ważne jest by te miejsca były izolowane. Od jakiegoś czasu do docieplania budynków stosuje się też inne materiały oprócz wspomnianej wcześniej pianki. Mianowicie można spotkać się niekiedy z dociepleniami przy użyciu nowych materiałów jakimi są płyty PIR.