Ocieplenie poddasza pianką

Dom energooszczędny i ocieplenie poddasza pianką

Środki, wydane na etapie projektowania domu i planowania użycia materiałów, znacząco zwrócą się w czasie eksploatacji. Doskonała izolacja przeciw wodna sprawi, że ściany nie będą wilgotnieć.

Szybkie i fachowe ocieplenie poddasza pianką

Ocieplenie poddasza piankąDobrej jakości okna zapewnią odpowiedni klimat w domu, a ekonomiczne źródło ogrzewania pozwoli zaoszczędzić na gazie lub prądzie. Jednak najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie izolacji termicznej budynku. Słabej jakości lub byle jak wykonana sprawi, że dużo ciepła będzie po prostu uciekać. Ma to znaczenie szczególnie w sytuacji domów z poddaszem. Ocieplenie dachu skośnego nie jest łatwą sprawą. Problem może rozwiązać izolacja poddasza pianką. Materiał izolacyjny, nakładany agregatem lub specjalnym pistoletem, szczelnie wypełnia wszelkie przestrzenie tak pomiędzy krokwiami, jak i na ścianach. Natrysk pianki poliuretanowej odbywa się pod ciśnieniem, a jej właściwości, takie jak lekka rozprężalność i wysoka lepkość ułatwiają pracę i znacząco je przyspieszają. Nałożona piana nie spływa, jest przyjazna dla ludzi i środowiska. Nie ma negatywnego, chemicznego lub agresywnego wpływu na konstrukcję ścian nośnych lub więźby. Natrysk pianki można wykonywać wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, na przykład na deskowanie pokrycia dachowego, nawet w chłodne dni i przy ujemnych temperaturach. Sprawia to, że tego rodzaju technologię można stosować przez cały rok. Fachowe ocieplenie poddasza pianką wykonuje się szybko, a wykonana izolacja termiczna posiada wysoką oporność na przewodzenie ciepła. Dodatkowo, tak wytworzona warstwa jest niezwykle lekka i nie obciąża dodatkowo ścian konstrukcyjnych lub części więźby.

Zalety materiałów i technologii sprawiają, że izolacja pianką jest coraz popularniejsza pośród inwestorów, a jej ceny są bardzo przystępne.