Drukowanie ekologiczne na dzianinie

Jakiś czas temu przez redukcję etatów straciłam moją dotychczasową pracę. Postanowiłam więc poszukać czegoś nowego. Niestety bardzo długo nie udawało mi się znaleźć czegoś, co pasowałoby dobrze do mnie. Postanowiłam rozpocząć swój własny biznes. Musiałam najpierw zrobić dobry research, żeby sprawdzić, co jest poszukiwane aktualnie na rynku.

Jak drukować ekologicznie na dzianinie?

druk ekologiczny na dzianinachPo kilku długich tygodniach sprawdzania potrzeby rynku w końcu udało mi się zdecydować, czym mogłabym się zajmować. Zdecydowałam się na druk ekologiczny na dzianinach. Bardzo chciałam otworzyć dużą drukarnię. Zauważyłam jednak, że na rynku jest luka, gdzie brakowało ekologicznego druku na dzianinach. Postanowiłam postawić przede wszystkim na okolicznościowe druki na koszulkach dla kobiet i mężczyzn, a także dla dzieci. Chciałam także drukować na pościeli i dekoracyjnych poduszkach. Myślałam również o wykonywaniu ekologicznego druku na innych materiałach, pod zamówienie. W szczególności myślałam tutaj o rękawiczkach i czapkach zimowych. Najwięcej czasu zajęło mi zamówienie specjalistycznych drukarek i ekologicznych tuszów. Dodatkowo należy wspomnieć, iż zamówiłam panele słoneczne, które miały dostarczyć ekologiczny prąd do całej mojej drukarni. Dodatkowy plus był taki, że dzięki własnemu prądowi udało mi się zaoszczędzić pieniądze potrzebne na zakup normalnych drukarek do papieru, które miały bardzo duże wzięcie, ponieważ drukarnia jest zlokalizowana w pobliżu wyższej uczelni.

Dzięki zastosowaniu ekologicznego druku na tkaninach i papierze i dodatkowemu zastosowaniu paneli słonecznych udało mi się przyczynić do długofalowej ochrony środowiska, co jest bardzo ważne ze względu na postępującą degradację środowiska naturalnego i duże zanieczyszczenie środowiska.