Działalność misyjna na rzecz prześladowanych i uchodźców

Ludzi dobrej woli jest wielu, ale nie każdy jest w stanie pojechać do kraju, w którym ludzie umierają z głodu, pragnienia, są dręczeni przez różne choroby, grupy gangsterskie i nie tylko. To właśnie tam udają się misjonarze, którzy jednak potrzebują wsparcia – przede wszystkim wsparcia finansowego, by misja mogła dojść do skutku i zakończyć się pełnym sukcesem.

Misjonarze wśród uchodźców i prześladowanych chrześcijan

misje oblackieMisjonarze zajmują się nie tylko organizowaniem mszy świętych w wielu krajach, do których Ewangelia jeszcze nie dotarła, ale pomagają też rozwiązywać codzienne problemy miejscowej ludności. Misjonarze tacy jak Oblaci Maryi Niepokalanej zajmują się również pomocą chrześcijanom prześladowanym. Są to misje zakonne niebezpieczne i nieraz zagrożeniem życia. W niektórych krajach głoszenie chrześcijaństwa jest całkowicie zakazane i grozi za to nie tylko więzienie, ale nawet śmierć. Dlatego takie misje są bardzo ryzykowne. Misjonarze gromadzą chrześcijan, dodają im otuchy, spotykają się wszyscy razem potajemnie na wspólną modlitwę. Wszystko po to, by nie zaniedbywać swojej religii i przeciwstawiać się prześladowcom przynajmniej w ukryciu. Misjonarze działają również na rzecz uchodźców. Nie działają oni jednak wybiórczo – nie pomagają tylko tym uchodźcom, którzy przybyli do Europy z Syrii, ale również uchodźcom, którzy uciekli od głodu, pragnienia, prześladowań. Dla takich uchodźców misjonarze organizują nie tylko ubrania. Organizują również paczki z żywnością. Pomagają uchodźcom w ośrodkach dla uchodźców – głoszą tam Ewangelię i zapraszają uchodźców do udziału w mszy świętej.

Oprócz tego pomagają uchodźcom przyzwyczaić się do Europy, zaaklimatyzować się, stanąć na nogi – znaleźć mieszkanie, pracę i stać się członkiem Europy. Zajmują się tym nie tylko Oblaci, ale i inne zgromadzenia misyjne.

Więcej informacji http://misyjne.pl