Efektywne ocieplanie poddasza

Ocieplanie budynków jest kwestią niezwykle istotną. Jeśli nie zabezpieczymy naszego domu przed ubytkiem ciepła to należy liczyć się z tym, że będziemy musieli ponosić w przyszłości znaczne koszty za ogrzewanie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest jednorazowe zainwestowanie w droższą metodę ocieplania niż ponoszenie wysokich kosztów za energię cieplną w przyszłości.

Izolacje pianką poliuretanową

izolacje poddasza piankąWiększość osób pytanych o to z jakim materiałem kojarzy im się ocieplanie odpowiadała, że ze styropianem. Nie da się nie zauważyć, że styropian jest faktycznie bardzo popularny i stosujemy go już od kilkudziesięciu lat. Jednak to, że popularność styropianu jest tak duża wcale nie oznacza tego, że musimy decydować się jedynie na zakup tego materiału. Bardzo skuteczne są również izolacje poddasza pianką poliuretanową. Pianka ta wyróżnia się bardzo dobrą ahdezją, czyli przywieraniem do najróżniejszych powierzchni. Skutecznie przylega ona do drewna, szkła, metalu czy różnych tworzyw sztucznych. Bez wątpienia bardzo dużą zaletą pianki poliuretanowej jest również to, że materiał ten nie zalicza się do łatwopalnych. Nawet gdyby doszło do zaprószenia ognia to pianka bardzo szybko by uległa samoczynnemu wygaszeniu. W związku z tym możemy bez najmniejszych obaw stosować piankę w takich miejscach gdzie w pobliżu znajduje się przewód kominowy czy też różne instalacje mogące stwarzać zagrożenie pożarem.

Mówiąc o piance poliuretanowej nie można pominąć tak ważnej kwestii jaką jest jej waga. Otóż pianka poliuretanowa to materiał, który jest niezwykle lekki i dzięki temu nie obciąża on konstrukcji naszego budynku. Decydując się na zainwestowanie w taką piankę możemy nie obawiać się o jakiekolwiek negatywne skutki jej stosowania. Czas nakładania takiej pianki również jest z reguły bardzo krótki.