Elektroniczne systemy zamków z brelokiem i kartą

Zamki otwierane za pomocą kodu lub karty są montowane bardzo często w drzwiach wejściowych, furtkach czy domofonach. Dzięki nim otwarcie drzwi następuje szybko po podaniu kodu lub przyłożenia specjalnego breloka do czytnika elektronicznego zamontowanego w zamku. Jakie funkcje są charakterystyczne dla tego typu systemu?

Zamki otwierane za pomocą specjalnego breloka lub karty

zamki elektroniczneZamki tego systemu oprócz specjalnego czytnika, posiadają podświetlaną klawiaturę numeryczną. Dzięki niej możemy wprowadzić kod otwierający drzwi. Zamki elektroniczne mają także możliwość otwierania zbliżeniowego. Mogą być one częścią wielu systemów. Mają możliwość pracy w systemach domofonowych lub prywatnych. Ten rodzaj zamka najczęściej współpracuje z elektromagnetycznymi systemami. Posiadają także wbudowaną pamięć, która jest w stanie zachować wpisane do niej dane. Podczas otwierania drzwi sygnalizują ten fakt za pomocą dobranych dźwięków. System jest bardzo bezpieczny i zapewnia długą listę możliwych do wpisania kombinacji na klawiaturze. Zamki szyfrowe są odporne na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Mogą pracować w wysokich jak i bardzo niskich temperaturach otoczenia. Są także zbudowane z bardzo wytrzymałej obudowy, która jest odporna na działanie wandali. Zamek taki ma możliwość montażu bezpośrednio do tynku lub ściany z innego materiału.

Zamki szyfrowe posiadają certyfikat autentyczności, który zapewnia oryginalność oraz całkowite bezpieczeństwo, w trakcie pracy kupowanego produktu. Autoryzowany punkt sprzedaży zamków zapewnia pełną jakość sprzedawanych produktów i honoruje zawarte przy kupnie warunki gwarancyjne, obowiązujące dla danego przedmiotu. Również breloki i karty są wykonane w standardzie obsługiwanym przez zamek.