Elektryczny podgrzewacz do wody

 

Korzystając z wodociągów mamy zawsze bieżącą wodę w kranach, ale niestety nie jest ona ciepła. Musimy podgrzewać ją na własną rękę. Nie zawsze musimy podgrzewać wodę w całym domu, zazwyczaj wystarczy nam ciepła woda w jednym z kranów. W takim wypadku rozpalanie w piecu, aby ogrzać wodę jest bezsensu.

Elektryczny ogrzewacz pojemnościowy

ogrzewacze pojemnościowe elektryczneRozwiązanie tego problemu jest zaskakująco łatwe. Wystarczy kupić urządzenie, które umożliwi nam podgrzanie wody przy pomocy energii elektrycznej. Takie urządzenia to ogrzewacze pojemnościowe elektryczne. Jest to urządzenie zasilane prosto z sieci energetycznej. Posiada wbudowane grzałki o dużej wydajności, dzięki temu nie musimy zbyt długo czekać na to aż woda się ogrzeje. Zazwyczaj wystarczy kilka minut. Podgrzewacz posiada zbiornik w którym zbiera się woda do podgrzania jeszcze zanim trafi do kranu. Woda trafia do kranu po przejściu przez taki podgrzewacz, w momencie gdy jest już podgrzana do odpowiedniej temperatury. Zainstalowany zbiornik ma pojemności około pięciu litrów. Jest to wystarczająca ilość wody do umycia rąk, a nawet do wzięcia szybkiego prysznica. Podgrzewacz jest bardzo żywotny. Posłuży nam przez wiele długich lat. Obudowa ogrzewacza wykonana jest z tworzywa sztucznego. Dużą zaletą takich ogrzewaczy jest to, że możemy ustawić temperaturę do jakiej ma zostać podgrzana woda. Temperaturę ustawiamy przy pomocy specjalnego panelu sterowania. Ogrzewacz jest bardzo łatwy w obsłudze.

Za taki podgrzewacz zapłacimy od pięciuset do maksymalnie tysiąca złotych. Cena zależna jest od rozmiaru i modelu ogrzewacza. Na urządzenie dostajemy conajmniej dwuletnią gwarancję producenta. Podgrzewacz możemy kupić w stacjonarnym sklepie z branży hydraulicznej lub zamówić go ze sklepu internetowego.