Elektryk instalacji jako praca zawodowa

Od ponad dziesięciu lat pracuję dość ciężki zawód, jakim bez wątpienia jest zawód montera instalacji elektrycznych. Co prawda miastem, w którym mieszkam jest Ostrów Wielkopolski, ale zleceń jak na takie właśnie miasto jest całkiem sporo, także narzekać nie mogę.

Praca jako elektryk wcale nie jest łatwa

elektrykW sumie wszelkie instalacje elektryczne nie mają dla mnie żadnych, nawet najmniejszych tajemnic, ponieważ zawód ten wykonuję już długo, także znam się tam tym wszystkim. Nic dziwnego jednak, że jest tak dużo pracy w tym moim mieście, jakim jest Ostrów, ponieważ w ostatnim czasie budowane są różne budowle, przy których musi być podłączana elektryka. Wprawdzie w mieście, jakim jest Ostrów Wlkp jest dużo firm świadczących usługi elektryczne, jednakże firma w której pracuję ja jest dość znana i szanowana w tym naszym mieście. Właśnie w ostatnim czasie bardzo często instalowana przez firmę, w której pracuję jest Automatyka przemysłowa. Nie jest to łatwe do zainstalowania, ale jakoś trzeba sobie poradzić, nie ma innego wyjścia. Nikt przecież nie obiecywał, że  profesjonalny elektryk Ostrów Wlkp ma pracę łatwą, nawet wręcz przeciwnie, ten zawód nie jest zawodem łatwym i do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić, innego wyjścia po prostu nie ma. Ja jednakże bardzo lubię ten mój zawód. W zasadzie pieniądze, które dostaję za pracę są, że tak powiem przyzwoite, także nie ma co narzekać. Czasami jednakże bywa ciężej, niż zwykle, ponieważ powstanie jakaś awaria elektryczna, do której jesteśmy wzywani i koniecznie, czasami nawet w środku nocy trzeba pojechać i zająć się naprawą takiej właśnie awarii.

Czasami awarie bywają mniejsze, czasami większe. Jak awaria jest naprawdę dużej wielkości, to praktycznie cały dzień, a nie rzadko również noc, trzeba tą awarię naprawiać. Innego wyjścia nie ma, taki zawód przecież.