Esprit – tablica interaktywna

Od niedawna pracuję w firmie zajmującej się automatyką przemysłową. Często gościmy zagranicznych gości. Moja rola polega wtedy zwykle na oprowadzeniu po firmie, wraz z krótkim przedstawieniem jej historii. Od jakiegoś czasu dysponuję jednak narzędziem, które w znaczny sposób ułatwia moją pracę i przyznam szczerze: oszczędza moje gardło…

Praca z tablicą interaktywną Esprit

tablice interaktywne firmy espritDelegacja zagranicznych gości powoduje, że wszystko musi być perfekcyjne. Począwszy od podjęcia gości, a skończywszy na mojej prezentacji. Sala konferencyjna staje się wtedy niejako narzędziem mojej pracy – tam podejmuję gości. Od kilku miesięcy pracę ułatwiają mi tablice interaktywne firmy Esprit. Odkąd je zakupiono, moja praca przeniosła się na zupełnie inny poziom. Dzięki tym „wynalazkom” przedstawienie gościom historii firmy oraz spektrum zainteresowań, nie jest już tak wymagające dla mojej osoby, a raczej gardła. Ekran dotykowy jest prosty w obsłudze, co jest ważne, ponieważ jestem na bakier z takimi urządzeniami. Tablica pozwala jednoczesne oglądanie zdjęć czy slajdów oraz słuchanie. często pokazuję także różne wykresy czy tabelki, jednocześnie je omawiam. To spore ułatwienie dla gości, ale także dla mnie – jako prowadzącej konferencję. Spory ekran jest widoczny nawet z odległości. W między czasie istnieje możliwość zadawania pytań, przy jednoczesnym spoglądaniu w ekran z interesującą kwestią. Sądzę, że takie tablice dobrze sprawdzają się także podczas prowadzenia lekcji w szkołach. Warto wspomnieć także, iż wzrok się nie męczy.

Istnieją takie nowości technologiczne, które znacznie ułatwiają życie, zwłaszcza w pracy. Ta z pewnością do nich należy. Moja praca stała się jeszcze bardziej efektywna i dająca satysfakcję. Takie urządzenia angażują uwagę słuchaczy, jak nic innego. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż świadomość, że ktoś słucha  z uwaga i docenia moją pracę.