Fascynujące spotkanie ze strażakiem i szybkozłączki

Jakiś czas temu zdecydowałam się znowu spróbować szczęścia i skorzystałam z portalu randkowego. Moją uwagę przykuł wysportowany mężczyzna, który zawodowo zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia. Mowa o strażaku, który z wielką pasją podchodzi do swojego zawodu. Kiedy doszło do spotkania nie mogłam oderwać od niego wzroku, nawet jak opowiadał o złączach strażackich.

Szybkozłączki, czyli zakończenia węży strażackich

złącza strażackieDarek, bo tak miał na imię mój adorator był strażakiem już od kilku lat. Przez całe nasze spotkanie z wielką fascynacją mówił jak wyglądają akcje ratownicze oraz jaki sprzęt wykorzystują. Najbardziej jednak zainteresowały mnie złącza strażackie, które stanowiły zakończenie każdego węża. Jak dobry strażak opowiedział mi o tym, że takie złącza posiadają różne rozmiary, w zależności od zapotrzebowania na wodę. Są specjalnie zbudowane symetrycznie, dzięki czemu bardzo szybko można połączyć ze sobą kilka węży lub podłączyć je do innych urządzeń. Ważne jest to, że niemal każdy sprzęt strażacki posiada specjalne złącza. W końcu węże przyczepia się z jednej strony do wozu, a z drugiej do prądownicy. Wcześniej nie wiedziałam, że te zakończenie jest osobnym elementem, które można nabyć u specjalnych producentów maszyn dla straży pożarnej. Cały czas nie dowierzałam, że strażacy muszą wiedzieć wszystko o każdym sprzęcie. Jako ciekawostkę dowiedziałam się, że złącza można również nazwać szybkozłączkami ze względu na fakt, że bardzo szybko się one do siebie dopasowują.

Wiedza jaką posiadał Darek zrobiła na mnie duże wrażenie. Aż sama zaczęłam fascynować się złączami strażackimi, dlatego na następną randkę jesteśmy umówieni w remizie. Mój strażak obiecał mi, że pokaże dokładnie jak prosto można podłączyć do siebie węże oraz jakie maszyny znajdują się na wyposażeniu straży.