Frana na oknie to nie obciach

Kiedy w pocie czoła przygotowujemy swoje pierwsze gniazdko, czy też pracowicie i pełni determinacji krok po kroku przeprowadzamy żmudny remont naszego lokum.. Przychodzi ten czas, kiedy musimy zastanowić się nad wykończeniem konkretnego wnętrza. Nie czarujmy się, odświeżony kolor ścian lub nowa tapeta to nie wszystko. Trzeba pomyśleć o tym, co nada pomieszczeniu klasy i konkretnie określonego stylu.

Czy firana na oknie to obciach?

firana na duże oknoJest to często element traktowany z przymrużeniem oka. No bo czy firana na duże okno w ogóle pasuje do nowoczesnego i designerskiego wnętrza? Okazuje się, że tak! Dzięki firanom w jasnych kolorach i o delikatnych wzorach możemy nadać pomieszczeniu lekkości i je rozświetlić. Duże okna pokazują ogrom świata na zewnątrz budynku, ale również często mogą ukazywać za dużo naszej prywatnej, domowej przestrzeni. Firany dadzą nam więc więcej poczucia intymności w naszych domowych czterech kątach. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, iż nie jest istotny tylko sam kolor i wzór firan lecz także ich faktura oraz długość. Jestem pewna, że nie tylko w moich oczach firany sięgające podłogi są wyjątkowo eleganckie i nadają szyku całemu wnętrzu. Nie możemy zapominać, że jest to jeden z bardziej kluczowych elementów wystroju. Firany pozornie „wychodzą z mody”. Na ich miejsce teoretycznie można wprowadzić żaluzję, jednak nie nadają one pokojowi tego ciepła i spokoju.

Pomimo ogromnej konkurencji na rynku zbytu firany nadal nie poddają się w walce, by upiększać nasze domy. Mają swoje wady (jak na przykład konieczność regularnego ich prania ze względu na osiadający kurz, czy też wysiłek niezbędny przy ich wieszaniu), lecz zalet jest niewątpliwie o wiele więcej. Są funkcjonalne i uniwersalne, co sprawia, że goszczą w domach wielu ludzi niezależnie od zakątka świata, do którego się udamy.