Gatunki muzyczne grane przez zespoły weselne

Narzeczeni zazwyczaj zastanawiają się nad tym, czy wybrać na wesele zespół muzyczny czy może didżeja. Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest zespół muzyczny, który gwarantuje muzykę żywą, wysokiej jakości. Dlatego większość decyduje się jednak na znalezienie zespołu.

Bogaty repertuar i nagłośnienie zespołów muzycznych

zespół na wesele wrocławTo wcale nie jest jednak takie łatwe – szczególnie jeśli chodzi o zespoły, które mają specjalizować się w konkretnym gatunku muzycznym. Są np. zespoły weselne, które grają głównie utwory rockowe, chociaż i tak największą popularnością cieszą się zespoły, które mają w swoim repertuarze utwory disco-polo. Disco-polo to gatunek, przy którym wszyscy dobrze się bawią. Najlepiej wybrać taki zespół muzyczny, który gra różną muzykę – tak, by każdy gość mógł się świetnie bawić. W repertuarze powinny się znaleźć nie tylko utwory disco-polo, ale również utwory sentymentalne, powolne, rockowe, pop, electro, reggae, hip-hop. Im większy przekrój gatunków muzycznych, tym lepiej, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Praktycznie każdy zespół na wesele wrocław ma na swojej stronie internetowej przykładowe listy granych utworów. Niektóre zespoły mają do dyspozycji własny, dobrej jakości sprzęt nagłaśniający, a nawet dodatki do imprez okolicznościowych takie jak oświetlenie i dekoracje. Warto przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego zespołu przesłuchać kilku utworów, by sprawdzić, czy właśnie to nam odpowiada.

Chodzi nie tylko o głosy solistów, ale również brzmienie instrumentów. Zespoły weselne składają się zazwyczaj z kilku osób. Można wybierać wśród głosów męskich, żeńskich. Są też zespoły, w których śpiewają i mężczyźni i kobiety. Dobry wokalista powinien być w stanie zaśpiewać każdy utwór. Dobrze będzie, jeśli wokaliści będą w stanie zachęcić gości weselnych do udziału w zabawach tanecznych.