Hydraulik, który rozwiąże problem cieknących rur

Zlewy wykonywane są z rożnych materiałów. Zawsze należy jednak sprawdzić, z czego wykonane zostały rury (syfon) znajdujące się pod zlewem. W przypadku tańszych zlewów często wykonane są one z PCV. Jest to materiał, którego nie można potraktować udrażniaczami do rur.

Wymiana uszczelek w zlewie przez hydraulika

hydraulicy wrocławChodzi o to, że bardzo łatwo może dojść do uszkodzenia rur, jeśli wsypie się do nich granulki z wodorotlenku sodu czy też żel z podchlorynem. Związki te są zbyt silne, aby stosować je w rurach PCV. Zresztą taką informację można znaleźć też na etykietach opakowań środków do udrażniania rur. Jednym z problemów, który może pojawić się w trakcie korzystania z takiego zlewu jest przepuszczanie wody. Po prostu nagle słyszymy, że pod zlewem coś kapie. Najczęściej wyciek wody następuje z miejsc połączeń rur (tam, gdzie znajdują się nakrętki). Z tym zadaniem poradzą sobie hydraulicy wrocław ma do zaoferowania wiele firm zajmujących się takimi właśnie zadaniami. Jeśli ktoś jednak czuje się na siłach, może spróbować samodzielnej naprawy. Na pewno należy odciąć dopływ wody, a następnie rozkręcić rury. Pod nakrętkami powinny znajdować się gumowe uszczelki. Jeśli ich nie ma, to bardzo możliwe, że zostały rozpuszczone przez środki udrażniające lub wpadły do środka rury. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji ze złącza wypływa woda. Trzeba kupić nowe uszczelki, które za kilkadziesiąt groszy dostać można w sklepach z akcesoriami sanitarnymi.

Ważne jest to, by uszczelki były odpowiednio dopasowane do wielkości rur. Uszczelka nie może być poluzowana, bo wtedy nie będzie spełniać swojej roli. Jeśli nie chcemy robić tego samodzielnie, możemy skorzystać z pomocy hydraulika. Wymiana uszczelek w zlewie nie trwa długo i na pewno nie będzie to kosztowna usługa. Najlepiej szybko rozwiązywać takie problemy.