Informacje o produktach spożywczych

Informacje, które są umieszczane na produktach spożywczych stanowią istotny element produktu. O tym, że dana informacja ma być zawarta na danym artykule mówi wiele rozporządzeń. Dostarczanie takich potrzebnych konsumentowi informacji żywieniowych jest obligatoryjne. Jeśli dany produkt jest małych rozmiarów i nie można umieścić na nim odpowiedniej etykiety, należy to zrobić na opakowaniu zbiorczym.

Niezbędne informacje dla konsumenta

wartości odżywcze produktów spożywczychWszystkie niezbędne wartości odżywcze produktów spożywczych muszą być umieszczone na opakowaniu danego produktu. Osoby, które są alergikami, liczą kalorie lun nie mogą spożywać rożnych składowych chcą mieć informacje o wartościach odżywczych opisane w sposób jasny i czytelny. Dodatkowo wszystkie daty przydatności do spożycia, daty ważności kosmetyków itp informacje także muszą być zawarte na opakowaniu. Ponad to skład jest niezwykle ważny. Czy dany produkt jest wegański i naturalny to także jest cenna i ważna informacja dla osób, które są eko. Często sprowadzane do naszego kraju mają etykiety tylko w innym języku. W takim przypadku dystrybutor musi zapewnić także etykietę w języku polskim naklejając ją na opakowanie. Na szczęście takie naklejki ze składem lub waga produktu to niewielki koszt a zmiana języka na etykiecie jest obligatoryjna.

Praktycznie większość produktów w tym artykuły spożywcze, kosmetyki, środki chemiczne i wiele innych muszą być specjalnie opisane. Taka etykieta musi zawierać kilka bardzo ważnych informacji. Jedną z nich jest data ważności. Oprócz tego niezbędne jest wypisanie składu, wszystkich alergenów, wtedy przydatności oraz gramatury. Są to bardzo potrzebne konsumentowi informacje, które ułatwiają wybór danego produktu. Tym bardziej dla osób, które są alergikami i muszą ostrożnie dobierać produkty spożywcze.