Inspirujące zestawy klocków firmy banbao dla dziewczynek

 

Nie od dziś wiadomo, że chłopcy i dziewczynki różnią się między sobą, jeśli chodzi o preferowane zabawki, choć nie do końca. Chłopcy zwykle preferują zabawy oparte na rywalizacji, sile, zdobywaniu świata. Dziewczynki wolą zabawę lalkami. Układanie klocków to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Chłopcy i dziewczynki lubią bawić się klockami banbao

klocki banbao dla dziewczynekDzieci w różnym wieku preferują różne zabawki, w tym oczywiście klocki. Na początku zabawa głównie opiera się na poznawaniu otaczającego świata za pomocą zmysłów – wzroku, słuchu, dotyku, a niekiedy również węchu i smaku. W kolejnym stadium zabawy dziecko opanowuje pojęcie symbolu, a więc używa różnych rzeczy w zastępstwie. Na przykład banan może z powodzeniem „udawać” słuchawkę od telefonu, choć dziecko wie doskonale, że nią nie jest. Dzieci w wieku przedszkolnym odgrywają już złożone sceny i zachowania naśladujące dorosłych. Zabawa klockami jest chętnie podejmowaną czynnością przez dzieci w każdym wieku i różnej płci. Nie tylko chłopcy lubią bawić się klockami, również dziewczynki są nimi zainteresowane i z układania klocków czerpią dużo przyjemności. Zestawy klocków marki banbao są niezwykle zróżnicowane. Klocki banbao dla dziewczynek są niezwykle interesujące. Można z nich zbudować piękne komnaty królewskie, wieże oraz karetę dla księżniczki. Dziewczynki lubią budować zamki, szpitale, szkoły, domki dla lalek oraz salony piękności. Często również bawią się zestawami klocków, które w domyśle są przeznaczone dla chłopców.

Nie ulega wątpliwości, że zabawa klockami nie jest wyłącznie domeną chłopców. Dziewczynki również chętnie tworzą własne budowle i odgrywają różne sceny. Wiedzą o tym doskonale producenci klocków, którzy projektując zestawy, nie zapominają o dziewczynkach. W sklepach można kupić specjalne zestawy dla dziewczynek.