Jak dbać o auto w serwisie?

Samochód jako nasz podstawowy środek transportu lub narzędzie pracy, powinien być regularnie czyszczony i konserwowany. W jaki sposób powinniśmy o niego dbać? Regularna wymiana podstawowych elementów takich jak oleje i filtry, pod nadzorem specjalisty to podstawa.

Sprawdzony auto serwis z Białegostoku

auto serwisWarto też pielęgnować samo wnętrze. Samochody używane przed zakupem są zwykle odkurzone, a tapicerki odświeżone. Niemniej jednak każdy pojazd po zakupie warto regularnie czyścić. Używając odpowiednich środków uzyskamy zadbane i zdrowe wnętrze. Wiosną warto zrobić przegląd generalny, by auto klimatyzacja i układ kierowniczy działały sprawnie. Wymiana wszystkich filtrów zagwarantuje bezpieczne korzystanie zwłaszcza najmłodszym pasażerom. Części można kupić na aukcjach internetowych, do marek typu ford i nie tylko. Dbajmy o to, by wnętrze było zawsze dokładnie wysuszone – wilgoć jest niebezpieczna dla elementów z blachy, ale lakiernik może je odpowiednio zakonserwować. Jeśli chodzi o Białystok, każdy sprawdzony auto serwis z Białegostoku oferuje pełne przeglądy, a mycie możemy wykonać sami korzystając z dostępnych myjni ręcznych. Dywaniki warto odkurzyć i osuszyć. Wietrzenie samochodu także pomaga. Dobry odkurzacz dostępny np. na stacji benzynowej umożliwi dotarcie do wszystkich zakamarków. Używając odpowiednich środków w zależności od materiału tapicerki, lepiej ją zakonserwujemy. Kokpit i elementy plastikowe czyścimy miękką ściereczką i sprayem, a stosując odświeżacze do powietrza, nadamy wnętrzu ładny zapach.

Jeśli mamy dzieci, resztki jedzenia z tapicerki usuniemy przeznaczonym do tego detergentem. Skórę z plam możemy oczyścić dzięki specjalnym proszkom. Używając do konserwacji miękkich tkanin, unikniemy zarysowań. Szyby umyjemy płynem, który stosujemy zazwyczaj w gospodarstwie domowym.