Jak i czym myć auto?

 

Regularne mycie zachowuje wartość pojazdu – utrzymuje lakier w zdrowym stanie i zapobiega rdzewieniu. Warto więc z rozwagą dobrać odpowiednie środki i materiały do czyszczenia karoserii i wnętrza samochodu. Zbyt mocne mogą uszkodzić powierzchnię lakieru, a zbyt słabe nie doczyścić trudnych zabrudzeń pozostawionych przez ptaki, owady i brud uliczny.

Proces bezpiecznego czyszczenia auta

bezpieczna chemia do samochodówNajpierw należy ręcznie usunąć gruboziarnisty brud taki jak na przykład liście leżące przed przednią szybą na masce auta. Ptasie odchody, owady, żywica drzewna itp. powinny zostać wyeliminowane tak szybko, jak to możliwe, najlepiej od razu po zauważeniu zanieczyszczenia ponieważ mogą zaatakować farbę w dłuższej perspektywie. Bezpieczna chemia do samochodów to ważny wybór. Odpowiednia nie uszkodzi lakieru ale skutecznie wyczyści karoserię. Mając wszystkie niezbędne przedmioty należy zacząć faktyczne czyszczenie auta na zewnątrz. Najprostszym sposobem usunięcia soli, piasku i grubego brudu jest myjka ciśnieniowa. Obróbka wstępna jest ważna, aby podczas późniejszego czyszczenia farba nie była porysowana małymi ziarnami piasku. Należy pamiętać, aby trzymać myjkę co najmniej 30 centymetrów od wszystkich części pojazdu, w przeciwnym razie mogą zostać uszkodzone. Kolejno warto stosując miękką i czystą gąbkę z odpowiednią chemią samochodową umyć karoserię i letnią wodą spłukać jej powierzchnię. Warto osuszyć samochód ściereczką z mikrofibry. Zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych zacieków.

Wybór chemii do samochodu nie jest prosty. Obecnie na rynku jest wiele różnych wariantów i środków do czyszczenia auta. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami specjalistów na ich temat, aby wybrać odpowiedni. Należy pamiętać, że domowe detergenty, takie jak proszki do prania, nie nadają się do czyszczenia samochodu.