Jak przygotować się na przyjście dziecka na świat?

 

Narodziny dziecka to ważnym wydarzeniem dla każdego rodzica. Od tej pory całe nasze życie się zmienia i nic nie będzie już takie samo, bowiem ten mały człowieczek obróci nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Pierwsze dni po powrocie z maleństwem ze szpitala są bardzo trudne, dlatego ważne jest by odpowiednio się na ten czas przygotować i wyposażyć się we wszelkie niezbędne akcesoria potrzebne do opieki nad dzieckiem.

Zakup materaca do dziecięcego łóżeczka

materace dziecięce heveaNa liście rzeczy, które warto zakupić przed narodzinami dziecka powinno z pewnością znaleźć się łóżeczko gdyż to w nim większość czasu będzie spędzał noworodek. Łóżeczko dziecięce powinno być odpowiednich wymiarów, nie tylko by mieściło się ono w naszej sypialni, ale także by gdy dziecko podrośnie nie było konieczności jego wymiany. Przyszło rodzice powinni zatem zaplanować jak już wcześniej do jakiego wieku chcieliby by dziecko spało w łóżeczku. Niektóre pary decydują się na zakup jednoosobowego łóżka już dla 2 letniego malca. Średnio dzieci w wieku 2-3 lat osiągają wysokość 90-110 cm, zatem łóżko nie powinno być krótsze niż 120-150 cm. Pamiętajmy, że w sklepach wymiary zwykle określane są na wielkość materaca jaki możemy umieścić w łóżeczku, zatem szerokość i długość zewnętrzna będzie nieco większa i zależy od grubości desek użytych do wykonania mebla. Niezwykle ważnym elementem dziecięcych łóżek jest materac. Nie powinien on być zbyt twardy, ale także nie zapadać się. Ważne jest także to z jakiego materiału wykonany jest materac. Powinien on być delikatny i antyalergiczny by nie powodować na wrażliwej skórze maluszka wysypki. Pozytywną cechą, którą posiadają między innymi materace dziecięce hevea, jest możliwość zdejmowania i prania poszewki. Taka funkcja pozwala na utrzymanie wysokiej higieny materaca.

Wybierając łóżeczko dziecięce warto także poszukać takiego, które pozwoli nam na dodatkowe zamontowania przewijaka lub półki na której postawimy np. pieluszki. Dzięki temu oszczędzimy miejsca w sypialni. Niektóre łóżeczka mają dodatkowo szuflady w przestrzeni pod łóżeczkiem, co również jest niezmiernie wygodnym i oszczędzającym miejsce rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę przypadku niedużego metrażu.