Jak skutecznie odzyskać podatek?

Dla wielu przedsiębiorców zagraniczne podróże są koniecznością. Jeżeli odbywają się one na terenie państw, które tak jak my wchodzą w skład Unii Europejskiej, wówczas możemy cieszyć się z tego, że odzyskamy chociaż część poniesionych przez nas kosztów. Warto o tym pamiętać, gdyż dzięki temu w naszych kieszeniach zostanie więcej pieniędzy, które będziemy mogli wykorzystać na przykład na dalsze inwestycje lub zdobywanie kolejnych kontraktów dla naszej firmy.

Czy możemy odzyskać podatek samodzielnie?

skuteczny zwrot VAT z FrancjiPierwszym krokiem, jaki musimy uczynić, aby móc otrzymać zwrot podatku zapłaconego za granicą naszego kraju jest wejście w posiadanie odpowiedniego dokumentu, który będzie zaświadczał o tym, że jako firma kupiliśmy towar albo skorzystaliśmy z usługi związanej z transportem na terenie danego kraju. Może to być na przykład francuski odpowiednik naszej faktury, który wystawi nam właściciel hotelu, w którym będziemy spali. Zwrot możliwy jest też na przykład za wypożyczenie samochodu na miejscu albo przejazdy taksówkami. Warunkiem jest jednak posiadanie odpowiednich faktur. Dołączamy je do wniosku, który składamy za pośrednictwem naszego Urzędu Skarbowego. Najłatwiej będzie to zrobić za pomocą internetu. Wniosek, który trzeba wypełnić, można złożyć w urzędzie drogą elektroniczną, podobnie można też załączyć odpowiednie dokumenty, dzięki którym będziemy mogli starać się o zwrot podatku. Bardzo ważne jest, aby wniosek złożyć przed upływem terminu, jaki na to mamy. Możemy zrobić to osobiście, ale możemy także upoważnić do tego naszego reprezentanta. Może to być członek naszej rodziny, ale też przedstawiciel dowolnej organizacji lub firmy, która w naszym imieniu będzie zajmowała się odzyskiwaniem podatku. Jeżeli interesuje nas skuteczny zwrot VAT z Francji warto wybrać firmę, która zna się na tych przepisach bardzo dobrze.

Dzięki skutecznej firmie pośredniczącej w odzyskiwaniu podatku, będziemy mogli w bardzo szybki sposób odzyskać część poniesionych przez nas kosztów. Musimy jednak pamiętać, że na decyzję zagranicznego urzędu skarbowego przyjdzie nam poczekać co najmniej kilka miesięcy od złożenia wniosku. Obowiązują terminy, w których zagraniczne urzędy skarbowe muszą się zmieścić w przypadku zwrotu naszego podatku zapłaconego w innym kraju.