Jak skutecznie zminimalizować roznoszenie zarazków?

Higiena jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Nietrudno sobie wyobrazić, co by było gdybyśmy postępowali podobnie do ludzi z czasów średniowiecznych: wszechobecne zarazki, a przez to i choroby, mogłyby spowodować katastrofalne skutki na skalę światową. Jak najlepiej dbać o czystość, na przykład w miejscu pracy, i co może w tym pomóc?

Czy same środki czystości wystarczą?

automatyczny dozownik mydłaO tym, że po wyjściu z toalety należy umyć ręce, raczej nie trzeba nikomu przypominać. W większości miejsc publicznych jednak, umywalki umieszczone są w tym samym pomieszczeniu co ubikacje, lub w bezpośrednio sąsiadującym z nimi. Powoduje to, że zarazki osiadają na takich elementach jak kran, podajnik mydła czy suszarka. W efekcie, nawet po dokładnym oczyszczeniu dłoni pod wodą ryzykujemy, że ponownie naniesiemy na nie bakterie. Z tego powodu zalecane jest wycieranie rąk w papierowy jednorazowy ręcznik, na którym znajduje się o wiele mniej zarazków niż w urządzeniu z ciepłym nawiewem, sprzyjającym ich namnażaniu się. Dodatkowo, coraz częściej tradycyjny podajnik ze środkiem myjącym zastępowany jest przez automatyczny dozownik mydła. Wszystko po to, by uniknąć zanieczyszczeń zgromadzonych na obudowie zbiornika. Zaopatrzenie się w takie urządzenie nie jest dużym wydatkiem, a przyczynia się w znacznym stopniu do zmniejszenia liczby bakterii roznoszonych poza łazienkę. Prowadzi to do jasnej konkluzji: im mniej zarazków, tym większy nasz komfort.

Środki oraz urządzenia wspomagające zachowanie właściwego poziomu higieny są bardzo ważne, zwłaszcza w miejscach, w których mamy do czynienia z dużą liczbą ludzi. Choć są stosunkowo niepozorne i zajmują mało miejsca – jak wspomniany automatyczny dozownik – odgrywają wielką rolę w utrzymaniu dobrej kondycji naszego zdrowia.