Jak wybrać dobrą koparkę?

Mogłoby się wydawać, że wybór koparki jest bardzo prosty, ponieważ udajemy się do odpowiedniego sklepu z koparkami i wybieramy tą, która nam się podoba. Jednak jak się okazuje czynników wpływających na nasze decyzje jest bardzo wiele i niektóre są ważniejsze od innych. Musimy dokładnie wiedzieć, do jakich celów będziemy wykorzystywać naszą koparkę i to decyduje o tym, na jaką się zdecydujemy.

Co jest najważniejsze przy wyborze koparek?

koparkiNa początek koniecznie musimy ustalić swoje potrzeby i pod tym względem decydować się na wybór odpowiedniej koparki. Musimy pomyśleć przede wszystkim, o jakiej tym wielkości ładunek będziemy przewozić oraz o intensywności wykorzystania tej koparki. Możemy również przemyśleć sprawę czy warto kupować koparkę, która kosztuje około 100 000 zł i czy może zdecydować lepiej na wynajęcie dobrej koparki. Jeżeli koparka nie będzie używana bardzo często, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie wynajem, ale kiedy dokładnie wiemy, że koparka będzie chodzić bez przerwy i codziennie to zdecydowanie warto zaciągnąć kredyt i kupić nowoczesną koparkę. Oprócz ładowności i pojemności musimy także wziąć pod uwagę, aby koparka posiadała odpowiedni zasięg ramion. Jeżeli przewidujemy, że nasza koparka będzie używana do załadunku bardzo dużych ilości ziemi, to powinniśmy zdecydować się na taką, która posiada większą łyżkę. Wtedy wszystkie prace związane z kopaniem czy też ładowaniem i przewożeniem będą wykonywane znacznie szybciej.

Kolejną kwestią jest to czym nasze koparki będą napędzane, ponieważ mogą być z napędem silnikowym, który tankujemy na olej napędowy albo też benzynę. Tutaj musimy dokładnie przeanalizować, jakie są koszty eksploatacyjne danego urządzenia oraz jaki jest czas pracy. Obecnie na rynku najlepsza wyborem jest koparka, która napędzana jest silnikiem diesla.