Jak zwiększyć szczelność dachu?

Dach odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku każdego budynku. Od pewnego momentu bardzo popularnym rodzajem pokrycia dachowego są te, które zostały stworzone z dachówki. Mają one pewne określone wady technologiczne które można jednak dosyć łatwo rozwiązać, stosując kliny.

Jaki klin dachowy wybrać?

solidne kliny dachoweW obecnym czasie na czoło popularności, jeśli chodzi o pokrycia dachowe wysunęły się te, które zostały stworzone z dachówki. Ma to ogromny związek z faktem, że dachy tak stworozne cechują się dosyć spora odprnoscią, oraz dodatkowo, atrakcyjnym i nwooczensym wygladem. Niestety, dachy z dachówki mają pewne wady technologiczne, a główne są związane  z faktem, że dosyć łatwo może dostosować się pod ich powierzchnię woda, szczególnie w czasie intensywnych, zacinających opadów deszczu czy też śniegu. Na szczęście dosyć prostym rozwiązaniem tego problemu wydają się być solidne kliny dachowe, które cieszą się teraz coraz większym zainteresowaniem. Kliny takie można zastosować pomiędzy poszczególnymi rzędami pokrycia dachowego z dachówki,aby tym samym zwieskzyć znacznie jego szczelnosc oraz odprnosc. Stosowanie klinów dachowych jest w szczególności ważne w przypadku tych dachów, których stopień nachylenia nie jest zbyt wysoki. Dzięki klinom można mieć pewność, że dach nie bedzie przeciekał, oraz że będzie bardzije odprny na takei cyznniki jak an przykład opady gradu czy porywisty wiatr. Stąd te właśnie rosnaca popularnosc klinów. 

Od pewnego czasu coraz większym poziomem popularności mogą się pochwalić dachy stworzone z dachówki. Mają one szereg różnych zalet, ale także i wad. Na szczęście można im w dosyć prosty sposób przeciwdziałać, dzięki wysokiej jakości klinom, które na przykład mogą zwiększyć znacznie poziom szczelności takiego dachu.