Jaką pompogruszkę polecają fachowcy?

 

Do niedawna pompowanie betonu na odległych placach budowy wymagało podstawienia przynajmniej dwóch ciężkich maszyn – obydwie wymagały kierowców, a także paliwa do tego, aby pracować. Teraz, dzięki pomysłowym inżynierom, udało się o wiele łatwiej rozwiązać problem, jakim dla wielu jest pompowanie dostarczonego w odpowiednie miejsce betonu.

Warto posiadać w przedsiębiorstwie wydajną pompogruszkę

pompogruszka sermacMaszyną, o której mowa jest połączenie betoniarki z pompą do betonu. Zainstalowany na naczepie wysięgnik jest w stanie tłoczyć beton prosto do miejsca, w którym ma się on znaleźć, nawet na wysokości kilkudziesięciu metrów, prosto z gruszki betoniarki, która obraca się przez cały czas, pozwalając mieszance na zachowanie odpowiednich parametrów technicznych przez długi czas. To nam pozwoli poradzić sobie z wszystkimi wymaganiami, jakie tylko możemy mieć względem takiej maszyny. Zastosowanie nowych i wytrzymałych materiałów do budowy takiej maszyny pozwoliło znacznie obniżyć jej masę, a co za tym idzie, jest ona w stanie zabrać jeszcze więcej mieszanki na jeden kurs. Jeżeli potrzebna nam jest pompogruszka Sermac to warto wybrać taki model, który będzie dopowiadał na nasze zapotrzebowanie. Wiele firm zdecydowało się już na takie rozwiązanie, przez co nie muszą oni posiadać dodatkowej pompy do betonu, lecz wszystko załatwia dla nich jedno praktyczne i kompaktowe urządzenie.

Budowanie takiego urządzenia odbywa się w sposób, który jest bardzo skomplikowany, gdyż wymaga dedykowanego podwozia, które zostanie przygotowane przez producenta auta ciężarowego. Na nim montuje się sprzęt oraz liczne systemy sterujące. operator musi znać się na tym i nie tylko mieć uprawnienia do kierowania pojazdem ciężarowym, ale też ukończyć kursy związane z obsługą wysięgnika.