Jaki kocyk dla niemowląt wybrać?

 

Narodziny dziecka związane są z koniecznością zaopatrzenia się w dużą ilość akcesoriów i przyborów niezbędnych do codziennej opieki i pielęgnacji. Jednym z wyborów, przed którym muszą stanąć rodzice, jest zakup dobrego kocyka dla dzieci. Ciekawą propozycją, która dobrze sprawi się w każdej sytuacji, są koce wykonane z bawełny.

Zalety kocyków bawełnianych

kocyki bawełniane dla niemowlątBawełna jest materiałem miękkim i przyjemnym w dotyku. Wykonane z niej kocyki zapewniają poczucie komfortu oraz sprawiają, że maluszki chętnie się do nich przytulają. Jedną z ważniejszych zalet cechujących kocyki bawełniane dla niemowląt jest ilość wydzielanego przez nie ciepła. Kocyki te dobrze sprawdzają się zarówno w roli przykrycia podczas snu, jak i na czas spaceru. Dzięki takiej swobodzie użytkowania dziecko zawsze będzie mogło mieć swój ulubiony kocyk przy sobie. Inną ważną zaletą posiadaną przez ten produkt jest to, że pozwala on skórze oddychać, wykluczając tym samym możliwość przegrzania organizmu dziecka. Elastyczność jest cechą, która decyduje o zachowaniu pierwotnego kształtu kocyka nawet po jego wielokrotnym praniu. Kocyki bawełniane dobrze zachowują swoje właściwości, dzięki czemu mogą służyć nam przez wiele lat. Obecna na rynku różnorodność kolorów i wzorów pozwala nam na wybór koca, który będzie pasować do wystroju dziecięcego pokoju. Dodatkowo może być on elementem stymulacyjnym, który skupi uwagę dziecka na dłużej, przyczyniając się tym samym do jego rozwoju. Przy zakupie kocyka bawełnianego warto również zwrócić uwagę na jego wielkość – standardowy wybór to 100 cm długości oraz 70 cm szerokości. Dobrze wybrany rozmiar pozwoli niemowlęciu na używanie kocyka przez dwa, a nawet trzy lata.

Kocyki bawełniane dla niemowląt od wielu lat sprawdzają się w przypadku małych dzieci. Są one miękkie i przyjemne w dotyku, dlatego też są dobrym wyborem nawet w przypadku wrażliwej skóry maluszka. Elastyczność i jakość wykonania takich kocyków zapewnia możliwość użytkowania ich przez długi czas.