Jaki sposób reklamy wybrać na początek?

Zakładając własną firmę, nie zdawałem sobie  sprawy, jak duża rolę w jej rozwoju odgrywa reklama. Tymczasem szybko okazało się, ze bez kreatywnego marketingu moje przedsiębiorstwo nie będzie w stanie osiągnąć sukcesu. Niestety, przeszkodą na drodze realizacji poważnej kampanii marketingowej były ograniczone środki finansowe mojej firmy.

Jak używać przypinek reklamowych?

przypinki reklamowe z własnym nadrukiemPo założeniu swojej firmy szybko zdałem sobie sprawę z tego, że bez wdrożenia kampanii marketingowej moja firma nie odniesie dużego sukcesu, bo większość osób nie wie o jej istnieniu. Niestety, na tym etapie rozwoju firmy nie było mnie stać na rozbudowaną kampanię marketingową. Wtedy znajomy doradził mi, żeby na początek używać tańszych sposobów reklamy, takich jak przypinki reklamowe z własnym nadrukiem. Jak się bowiem okazuje, koszty wyprodukowania takich przypinek na zamówienia są znacznie mniejsze niż w przypadku ulotek a jednocześnie, po takie przypinki znacznie chętniej sięgaj klienci, a zwłaszcza ich dzieci. To z kolei pozwala na potencjalne przynajmniej, dotarcie do dużej ilości klientów oraz wzrost rozpoznawalności marki. W przypadku moim i mojej firmy, przypinki reklamowe okazały się strzałem w dziesiątkę, a moja firma po chwili od wdrożenia takiego sposobu marketingu zaczęła odnosić pierwsze nieśmiałe sukcesy. Wystarczyło, że pojawiałem się na różnych eventach powiązanych branżowo z moją firmą i rozdawałem przypinki, aby wzrost świadomości o mojej firmie znacząco wzrósł. Ważne oczywiście, aby takie przypinki były przygotowane w kreatywny sposób.

Wiele osób nie wie, jaki sposób reklamy wybrać, aby był jednocześnie skuteczny i w miarę tani. Moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystywanie gadżetów reklamowych. Dzięki nim bowiem można w szybki sposób dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów.