oferty pracy

Jakie oferty znajdziemy w gazetach?

Jakiego typu oferty można znaleźć w codziennych, lokalnych gazetach? Aby to dokładnie sprawdzić, postanowiliśmy przeanalizować treści gazet, które są dostępne w mieście Kraków.

Oferty pracy z gazety

oferty pracyJakie ogłoszenia dodajemy, czego dotyczą, a przede wszystkim –czy są skuteczne i znajdują odbiorców? Nie są to proste kwestie i tak naprawdę zależą głównie od tego, z jaką ofertą mamy do czynienia. Najwięcej ofert to oczywiście najlepsze oferty pracy dla studentów w Krakowie. Można więc wywnioskować, że Kraków jest miastem, w którym nie brakuje pracy i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Coraz więcej ludzi z mniejszych miejscowości przyjeżdża więc do stolicy Małopolski i szuka tu szczęścia. Jakich ofert dotyczy praca w Krakowie? W codziennych gazetach przeważają oferty od osób prywatnych, a także młodych, niedoświadczonych przedsiębiorców. Rzadziej można spotkać oferty firm. Dużo ofert dotyczy posady opiekunki do dziecka lub osoby starszej, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Bardzo często w nagłówkach ofert pojawia się także fraza „sprzedam mieszkanie”. To także są ogłoszenia prywatne, a nie takie od biur nieruchomości. I to takimi ogłoszeniami ludzie są częściej zainteresowani, ponieważ nie wiąże się to z koniecznością zapłaty prowizji. Wiele ogłoszeń to także ogłoszenia motoryzacyjne typu „sprzedam auto”. W tej kwestii jest duża rozbieżność cenowa, która zależna jest oczywiście od modelu i roku, z którego pochodzi auto. Widać więc, ż Kraków jest obfity w ogłoszenia i tylko od nas zależy, czy wśród tych ogłoszeń z gazet znajdziemy coś dla siebie, czy będziemy mimo wszystko szukać ofert w Internecie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli w Internecie nie znajdziemy nic dla siebie, to zawsze warto sięgnąć także po tradycyjną gazetę, która w dzisiejszych czasach została już niestety nieco zapomniana.