Kiedy zastosować żelową wkładkę do obuwia?

Szpilki i buty na wysokim obcasie to element, który każdej kobiecie dodaje elegancji i doskonale wysmukla sylwetkę, nic zatem dziwnego, że każda z nas wybiera tego typu obuwie zwłaszcza na czas ważnych dla nas uroczystości. Jednak noszenie tego typu butów zwykle okupione jest dyskomfortem i bólem, który występuje po kilku godzinach noszenia.

Funkcje żelowych wkładek

żelowe wkładkiSzpilki to bardzo kobiecy element garderoby, który dodaje klasy i elegancji, a także doskonale wpływa na proporcje naszej sylwetki, wydłużając nogi oraz wysmuklając optycznie ciało. Nic więc dziwnego, że ten typ obuwia jest przez nas często wybierany, zwłaszcza jeśli chodzi o rożnego rodzaju imprezy i uroczystości. Po kilku godzinach okazuje się jednak, że świetny wygląd okupiony jest dyskomfortem i bólem, szczególnie jeśli podczas danego wydarzenia dużo tańczymy i eksploatujemy nasze nogi. Rozwiązaniem mogą okazać się żelowe wkładki pod śródstopie, które wkleja się do wnętrza buta. Dzięki temu elementowi zyskujemy miękkość i elastyczność oraz niwelujemy nacisk stopy na podłoże, co przekłada się na znacznie większy komfort podczas chodzenia czy tańca. Dzięki temu małemu, niedrogiemu elementowi jesteśmy w stanie wytrzymać w szpilkach nawet całą noc. Z racji tego, że zwykle elementy tego typu są przezroczyste, a całość umieszczana jest pod stopą, to z takich rozwiązań można korzystać nawet w sandałach i odkrytych butach bez obawy, że coś będzie wyglądało nieestetycznie.

Do tej pory przetańczenie w szpilkach całej nocy wydawało nam się niemożliwe. Okazuje się jednak, że są skuteczne sposoby na to, aby wyeliminować odczucie dyskomfortu i nieprzyjemnego bólu, który pojawiał się po kilku godzinach od założenia obuwia na wysokim obcasie. Takim rozwiązaniem jest niewielka, wkładka pod śródstopie, wykonana z miękkiego, żelowego tworzywa.