cyklinowanie parkietu

Kolega sprzedaje deski parkietowe w markecie

Byłam ostatnio na zakupach w markecie budowlanym i spotkałam tam kolegę. Okazało się, że pracuje w tym markecie w Bydgoszczy już od trzech lat. Możliwe, że przez ten czas nie byłam akurat w tym sklepie bo jeśli chodzi o markety budowlane to akurat je odwiedzam bardzo rzadko.

Parkiet trzeba cyklinować!

cyklinowanie parkietuW sumie dobrze, że go tu zobaczyłam bo przynajmniej pomógł mi w dokonaniu wyboru. Jednak on zna się na towarze, który sprzedaje dlatego też uważam, że doradził mi dobrze. Do tego marketu przyjechałam po panele podłogowe. Jestem w trakcie remontu i doszłam do wniosku, że przydałoby się także zmienić podłogę. Jest to dość duży koszt jednak takiej wymiany nie robi się jednak zbyt często. Kolega jednak powiedział mi, że jest teraz promocja na parkiety i one są jednak dużo lepsze od paneli. Zresztą gdy taki parkiet zaczyna źle wyglądać to robi się cyklinowanie i wygląda wtedy jakby co dopiero został położony. Takie cyklinowanie podłóg robi się tak często jak się tylko chce. I gdy się robi takie cyklinowanie parkietu można zdecydować o tym by na przykład kolor lakieru na parkiecie następnym razem był inny. W taki właśnie sposób nie wymieniając podłogi a tylko ją odświeżać zyskujemy praktycznie za każdym razem nową podłogę. Takiego efektu nie da się uzyskać mając panele. Po jakimś czasie się one znudzą lub też zniszczą i trzeba je wtedy po prostu wymienić. A parkiet jest to jednak inwestycja na naprawdę długie lata. Kolega powiedział, że on skorzystał z tej okazji i u siebie w domu ma już położony parkiet.

No przyjrzałam się z bliska tym deskom parkietowym i rzeczywiście także wyglądają bardzo ładnie. Zresztą kolega przekonał mnie do tego żebym je kupiła. Mam nadzieje, że nie będę żałowała tego zakupu. Dał mi też namiary na pana, który kładzie parkiety w dobrej cenie.

Więcej informacji o cyklinowaniu na stronie: oliwood.com.pl