biuro rachunkowe

Księgowa szuka pracy w biurze rachunkowym

Jestem księgową od dziesięciu lat. Po studiach zaczęłam pracę w tym zawodzie. Lubię moją pracę. Warszawa jest dużym miastem jest dużo firm, które zajmują się księgowością. Ostatnio w mojej firmie nie dzieje się dobrze i mamy mniej zleceń. Ostatnio szef wspominał o redukcjach.

Duże biuro rachunkowe w Warszawie

biuro rachunkoweMam dwójkę dzieci, nie mogę sobie pozwolić na utratę pracy. Postanowiłam rozejrzeć się na rynku i poszukać czegoś nowego. Firma rachunkowa, do której wysłałam swoje dokumenty odezwała się do mnie na drugi dzień. Byłam bardzo zdziwiona, że tak szybko był odzew. Urwałam się z pracy i poszłam zobaczyć jakie warunki mi zaproponują i czy mam w ogóle szanse na nową pracę. Firma rachunkowa miała bardzo duże biuro. Dwa razy większe od mojej obecnej. Firma zajmowała się obsługą tylko dużych firm i zakładów przemysłowych z całego kraju. Rachunkowość przedsiębiorstw była na bardzo wysokim poziomie. Z tego co się dowiedziałam z rozmowy. Firma podpisała duże zlecenie na obsługę firmy lotniczej i szukają nowych osób, które mają zostać przydzielone do tego zadania. Biuro rachunkowe w Warszawie działa od pięciu lat i ma dwie siedziby w tej miejscowości a także jedną poza granicami naszego kraju. Tania księgowość, bilanse roczne, księgowanie dokumentów to zawsze było moje ulubione zajęcie. Na studiach nie miała żadnego problemu z poszczególnymi pojęciami. Zawsze wszystko rozumiałam i szybko potrafiłam pomóc również moim znajomym. Wykładowcy czasem w sposób bardzo zawiły przedstawiali poszczególne pojęcia i wiele osób miało problemy ze zrozumieniem.

Firma rachunkowa zatrudniła mnie na stanowisko starszej księgowej. Miałam zatrudnić sobie dwie osoby do pomocy i zaczynać rachunkowość przedsiębiorstw od poniedziałku. Dostałam awans i miałam szanse na nowe doświadczenia.