Który otulacz dla dziecka wybrać

 

Maluchy zaraz po urodzeniu czują się zdezorientowane i przestraszone światem zewnętrznym, którego nie znają. Obowiązkowym zadaniem każdego rodzica jest zapewnienie mu bezpieczeństwa i wygody. Dlatego tak ważne jest, by przez pierwsze miesiące życia jak najczęściej tulić do piersi noworodka, przyzwyczajając go do otoczenia i samodzielnego życia poza brzuchem mamy. Do tak bliskiej opieki można użyć paru akcesoriów, ułatwiających obchodzenie się z maluszkiem.

Jak ważne jest otulanie noworodków

otulacz bambusowyNa rynku można znaleźć wiele rodzajów otulaczy, rożków i koszy, które zapewnią dziecku wygodę, spokojny sen i ciepło. Który z nich wybrać? Czy któryś z nich jest najlepszy, czy to po prostu kwestia gustu i dopasowania do indywidualnych potrzeb? Trudno odpowiedzieć na te pytania, chodź wielu rodziców decyduje się jednak na zakup jednego lub nawet kilku z tych gadżetów. Dlaczego? Otóż są one wielofunkcyjne, łatwe to czyszczenia i zabrania ze sobą w podróż. Np. otulacz bambusowy, oprócz swojej podstawowej funkcji, czyli otulanie dziecka do snu, może być też kocykiem pod pupę dla siedzącego już malucha. Materiały, z jakich są tworzone te bambusowe dzieła, to ekologiczne, niezwykle przyjemne w dotyku tworzywa; naturalne i antyalergiczne, co bardzo sprawdzi się w przypadku, gdy nie wiemy, czy dziecko będzie na coś uczulone. Otulacze muślinowe zaś to połączenie materiału cv bambus i bawełny; jest to zazwyczaj druga opcja, wybierana przez rodziców, zaraz po stuprocentowej bambusowej.

Materiały, z jakich robione są owijacze i rożki można śmiało prać w pralce z delikatnymi detergentami, a najlepiej z orzechami piorącymi, które są antyalergiczne i naturalne. Bardzo często sklepy oferujące otulacze mają dobrane kolorystycznie zestawy śliniaków, pościeli czy ubranek, co poprawia odbiór estetyczny pokoiku dziecka.