Kudowa Zdrój – miejsce wypoczynku

 Znalezienie dobrego miejsca do wakacyjnego wypoczynku nie jest łatwe. Z jednej strony chcemy mieć pod nosem jak najwięcej atrakcji, a z drugiej nie chcemy przeciskać się między tłumami turystów. Czy jest w Polsce miejscowość w której można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy bez obaw o tłok?

Miasto w górach pełne atrakcji

kudowaNa pewno warto odwiedzić Kudowę Zdój. To miasto pełne ciekawych rzeczy. Przede wszystkim do miejscowość górska, więc dobra dla wielbicieli wędrówek po szczytach, jak również dla amatorów sportów górskich. W okolicy jest wiele parków krajobrazowych i pięknych terenów idealnych do spacerowania. To także gratka dla fotografów, bo urokliwe miejsca i ciekawa miejscowość stanowią piękne tło do zdjęć. Na pewno wschód i zachód słońca w górach jest czymś wartym zobaczenia. Kudowa to także miejscowość uzdrowiskowa. Znajduje się tam pijalnia wód mineralnych mające lecznice właściwości, między innymi dla osób z chorobami przewodu pokarmowego, sercem, a nawet z oddychaniem. Czyste górskie powietrze również korzystnie wpływa na nasze drogi oddechowe. W Kudowie nie ma fabryk, ani nie jeździ wiele samochodów, więc nie ma smogu ani zanieczyszczeń. Niedaleko Kudowy znajduje się przejście graniczne z Czechami, dzięki czemu jesteśmy w bliskiej odległości żeby móc odwiedzić naszych południowych sąsiadów. Tam również możemy liczyć na czyste górskie powietrze i piękne krajobrazy. Na uwagę zasługuje również Kaplica Czaszek, chętnie odwiedzana przez turystów.

To miejsce niewielkie zbudowany w stylu barokowym. Jest tam pochowanych wiele osób, zarówno znanych w miejscowości, np. dawny sołtys, jak i ofiar epidemii. Poza nią jest jeszcze wiele zabytkowych budynków, takich jako kościoły i kaplice. Również centrum miasta ma zabytkowe ułożenie.