Kupujemy prezent rodzicom

W moim domu rodzinnym święta Bożego Narodzenia to nie tylko radosne przeżywanie świąt, ale też rocznica ślubu moich rodziców. Nie wiem do końca dlaczego, ale rodzice wzięli ślub w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Dwudziesty piąty grudnia jest więc co roku podwójnie wyjątkowym dniem. Kupując prezenty pod choinkę zawsze też myślimy z rodzeństwem o tym, żeby dla rodziców zorganizować coś specjalnego. 

Prezent na rocznicę ślubu

prezent dla rodzicówŚwięta Bożego Narodzenia należą do jednych z najbardziej wyczekiwanych dni nie tylko przez dzieci, ale też przez dorosłych. W naszej rodzinie jest to czas przeżywany wyjątkowo z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że moi rodzice w pierwszy dzień świąt obchodzą swoją trzydziestą rocznicę ślubu. Zawsze zostawiamy więc im z rodzeństwem jakieś wyjątkowe upominki. Co roku staramy się wymyślić jakiś oryginalny prezent dla rodziców, najlepiej związany z jakimś wyjściem. Są bowiem oni tak mocno na co dzień pochłonięci swoją pracą, że nie mają za bardzo czasu na przyjemności. W zeszłym roku wysłaliśmy więc rodziców do kina, a w tym zafundowaliśmy im elegancką kolację w restauracji. W przyszłym roku, z okazji trzydziestej rocznicy ślubu, chcemy wykupić mamie i tacie jakąś wycieczkę, prawdopodobnie będzie to wyjazd do Rzymu. Tata zawsze marzył o tym,  żeby zobaczyć Watykan, a mamie marzyło się zwiedzenie miasta i wszystkich najważniejszych zabytków, które oglądała kiedyś tylko i wyłącznie w telewizji. 

Moi rodzice wzięli ślub w dość nietypowy dzień, a mianowicie w Święta Bożego Narodzenia. Przeżywamy więc zawsze ten czas bardzo wyjątkowo, świętując podwójnie. Co roku staramy się z rodzeństwem wymyślić rodzicom jakiś oryginalny prezent. W tym roku wysyłamy ich do restauracji, natomiast za rok czeka ich wyjazd do Rzymu.