Kursy prawa jazdy w Krakowie

Statystyki mówią, że około czterdzieści procent kursantów przystępujących do egzaminu na prawo jazdy, zdaje je za pierwszym razem. To z pewnością efekt wysokiego poziomu nauczania w szkołach jazdy, gdzie pracują wykwalifikowani instruktorzy.

Gdzie znaleźć kursy prawa jazdy?

kurs na prawo jazdy w KrakowieW każdym mieście znajduje się przynajmniej kilka szkół zajmujących się szkoleniem na prawo jazdy. Do wyboru mamy kilka kategorii na samochód osobowy, motocykl, autobus, czy samochód ciężarowy. Najpopularniejsza jest kategoria B uprawniająca do prowadzenia pojazdów do wagi dwóch ton. Kurs na prawo jazdy w Krakowie znajdziemy bez problemu, bo na ulicach miasta znajdują się szyldy reklamujące poszczególne firmy, w publicznych miejscach rozdawane są ulotki szkół jazdy, lub na firmowych samochodach, które można spotkać niemalże o każdej godzinie na ulicach, naklejone są dane adresowe. Na kurs trzeba przeznaczyć trzydzieści godzin, które spędzimy na nauce teorii i jazdach z instruktorem. Nauka w tak dużym mieście może i jest stresująca, bo jest wiele rond i skomplikowanych skrzyżowań, ale to tylko jest na plus dla kandydata na przyszłego kierowcę, bo więcej się nauczy. Czas kursu jest czasem nauki, kiedy trzeba przyswoić mnóstwo nowych umiejętności i informacji, które będą przydatne podczas państwowego egzaminu na prawo jazdy. Jeżeli naszym instruktorem będzie wykwalifikowany specjalista, to na pewno dobrze nauczy nas jeździć i możemy być spokojni o zaliczenie. Po skończonym kursie, kursanta czeka wewnętrzny test kwalifikujący do egzaminu.

Za kurs na prawo jazdy trzeba zapłacić od tysiąc czterysta do tysiąc pięćset złotych. To średnia cena jaka obowiązuje we wszystkich szkołach jazdy. W cenie kursu mamy zapewnione materiały dydaktyczne do nauki teorii obowiązującej na egzaminie.