Lustrzane półki w skandynawskiej łazience

W tym roku postanowiłam zrobić remont łazienki. Od momentu zakupu mieszkania, pozostawała w stanie takim, jaki pozostawili ją poprzedni lokatorzy. Co prawda nadawała się do użytku, ale niestety płytki były zupełnie niemodne, kolory również mi się nie podobały. Co jakiś czas urządzałam kolejne pomieszczenie, jednak łazienka pozostawała nietknięta. Tego roku przyszła kolej i na nią. Efekt jest bardzo zadowalający.

Półki do nowej łazienki

półki łazienkowe z lustremJako, że całe mieszkanie mam urządzone w stylu skandynawskim, od razu wiedziałam, że również łazienka musi wpisywać się w ten trend. Nie było to trudne do zrealizowania, gdyż biele, które doskonale odzwierciedlają skandynawski wystrój wnętrz, idealnie nadają się do zastosowania w prawie każdej łazience. Po wyborze płytek, zamontowaniu kabiny prysznicowej, wyborze baterii, przyszedł czas na półki. Tu pojawił się pewien problem. Początkowo myślałam o tym, aby zdecydować się na meble na wymiar. Koszt okazał się jednak zbyt duży. Pewnego dnia znalazłam jednak w sklepie meblarskim bardzo ładne półki łazienkowe z lustrem. Były w komplecie, który zawierał małą szafkę do powieszenia, szafkę pod umywalkę oraz dużą półkę, całą pokrytą lustrem. Zdecydowałam się, że powieszę ją nad umywalką. Byłam zadowolona, bo zyskałam lustro i dodatkowe miejsce na kosmetyki. Dzięki temu nic nie będzie musiało stać na zewnątrz. Wszystkie szafki są również podświetlane. Najważniejsze jednak było dla mnie to, że moje półki łazienkowe z lustrem są białe. W ten sposób wszystko ze sobą współgra. 

Moja łazienka zmieniła się nie do poznania. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, głównie bieli, wydaje się większa i bardziej przestronna. Również dzięki temu, że na szafkach znajdują się lustra, pomieszczenie zyskało optycznie kilka metrów. To połączenie bieli i luster wydaje się być idealnym rozwiązaniem do małych łazienek. Dobór odpowiednich materiałów i mebli jest najważniejszy.