Materace wysokiej klasy

 

Każdy z nas na sen poświęca średnio jedną trzecią życia, dlatego warto zadbać o to, aby był on wydajny i komfortowy. Możemy zainwestować w ortopedyczną poduszkę, hipoalergiczne poszewki z organicznej bawełny i lnianą kołdrę, jednak najważniejsze jest podłoże, na którym śpimy – czyli materac. Jak wybrać taki, który zapewni nam lepszy sen?

Dlaczego warto kupić droższy materac?

materace perdormireNa rynku mamy dostęp do setek modeli, wzorów i kształtów materacy – wśród nich znajdziemy wyściółki z kokosa, lateksowe pianki, sprężyny kieszeniowe, a także grube pokrowce z wełny merynosowej. Jak nie pogubić się w gąszczu możliwości? Najlepiej zaufać firmom, które od lat produkują jakościowe materace i zebrały już tysiące pozytywnych opinii. Na tym nie warto oszczędzać – lepiej kupić tańszą, minimalistyczną ramę łóżka, a zachowane pieniądze przeznaczyć na wysokiej klasy materac. Świetnym rozwiązaniem są produkty włoskiej firmy – materace perdormire kosztują nawet kilka tysięcy, jednak w tej cenie otrzymujemy wygodny sen i dziesięcioletnią gwarancję. To bardzo istotna sprawa, ponieważ tańsze materace tracą swoją formę już po kilku miesiącach. Pokrowce materaców tej firmy są wykonane głównie z naturalnej celulozy i lnu, dzięki czemu są antyalergiczne i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowym atutem droższego materaca są różne dodatki w formie pianek ortopedycznych, a także warstwy zapewniającej odpowiednią miękkość. Dodatkowo inwestycja w wysokiej klasy materac może pomóc w leczeniu bólu kręgosłupa.

Kupując nowy materac nie warto na nim oszczędzać – dokładając trochę więcej pieniędzy możemy liczyć na lepszy poziom wysypiania się, odpowiednie wsparcie dla odcinka lędźwiowego, a także zmniejszone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i kilkuletnią gwarancję.