Materiały do produkcji balustrad

Balustrady są niezbędne na klatkach schodowych, balkonach, półpiętrach, czasem montuje się je także na tarasach. Dzięki nim takie konstrukcje są stabilniejsze, a korzystanie z nich bezpieczniejsze dla każdego, szczególnie dla dzieci, czy osób starszych. Jednak jak wybrać odpowiednią balustradę?

Balustrady ze stali i innych tworzyw

balustrady stalowe małopolskieChodzi nie tylko o odpowiedni montaż czy wygląd, tak by balustrada pasowała do budynku. Trzeba zwrócić uwagę także na materiał z jakiego wykonywane są balustrady. Opcje są trzy. Można kupić balustrady szklane, drewniane, jak i balustrady stalowe małopolskie. Te wykonane ze szkła s przeźroczyste, nowoczesne, mają dosyć grube przęsła. Szkło hartowane jest odporne na uderzenia, jednak bardzo widać na nim zacieki i odciski dłoni. Zatem balustrady trzeba często czyścić, a i tak wymagają one zastosowania metalowych łączników, by dobrze się trzymały. Z kolei balustrady drewniane są przyjemne w dotyku, eleganckie, ładnie się prezentują. Ale są nietrwałe, najmniej stabilne, a o drewno trzeba bardzo dbać. Najlepszym wyborem są zatem balustrady ze stali. Stal nie zardzewieje, jest specjalnie zabezpieczana (ocynkowana ogniowo, czasem też malowana proszkowo). Stalowej balustrady niemal nie da się uszkodzić. Do tego dzięki możliwości malowania nie trzeba decydować się na klasyczną srebrną balustradę. Balustrady ze stali mogą też mieć różne kształty. Są na przykład opcje kute, dekoracyjne, idealne na przykład na balkon do domu.

Materiałów do produkcji balustrad jest kilka jednak tylko stal nierdzewna jest tak naprawdę warta uwagi. Lepiej jest stawiać na produkty wytrzymałe, nawet jeśli sama estetyka nie odpowiada nam w stu procentach. Zawsze łatwiej jest coś ozdobić i przemalować, niż dodać temu czemuś trwałości.