Medyczne odtruwanie alkoholowe w Warszawie

Brak kontroli nad ilością spożywanego alkoholu to objaw choroby alkoholowej, która prowadzi do wyniszczenia organizmu i na pewnym etapie do przedawkowania alkoholu. Stałe ciągi alkoholowe prowadzą do zaburzeń świadomości i stanu upojenia prowadzącego często do utraty przytomności. Długotrwałe spożywanie dużych ilości alkoholu przyczynia się do wielu chorób przewlekłych i ogólnego zatrucia organizmu toksynami.

Metody odtruwania z alkoholu

odtrucie alkoholowe warszawaW procesach leczenia choroby alkoholowej pierwszym etapem jest przede wszystkim oczyszczanie organizmu z wszelkich szkodliwych substancji zagrażających życiu i zdrowiu chorego. Dlatego stosuje się kompleksowe odtrucie alkoholowe Warszawa w ośrodkach leczenia uzależnień przeprowadza proces detoksykacji pod okiem lekarzy, którzy oceniają stan zdrowia chorego i dobierają odpowiednie środki i leki. Indywidualne podejście do stanu zdrowia umożliwia właściwy dobór leków, środków nawadniających i uzupełniających niezbędne substancje potrzebne do właściwego funkcjonowania organizmu. Preparaty podawane są w formie kroplówek z witaminami i elektrolitami. W kolejnym etapie osoba uzależniona przechodzi czas odtruwania, który uzależniony jest od ilości spożywanego alkoholu oraz predyspozycji organizmu. Po pierwszej dobie pojawiają się objawy zespołu abstynencyjnego w postaci stanów lękowych, depresji, stanów bólowych, a często ataków padaczkowych i omamów. Lekarze ułatwiają przejść w sposób kontrolowany trudny okres odstawienny, będący wstępem do długoterminowej i niezwykle trudnej psychoterapii.

Proces detoksykacji jest jednym z najtrudniejszych etapów pod względem fizycznym i rozpoczyna długi proces wychodzenie z nałogu. Warszawskie ośrodki prowadzą indywidualne i grupowe terapie, dopasowane do potrzeb osoby uzależnionej i pomagają naprawić wszystko to co zniszczyła choroba. Rezultaty uzależnione są od zaangażowania alkoholika i siły woli, a także stosowania abstynencji. Powrót do normalnego życia wiąże się z stawieniem czoła wielu problemom, będących konsekwencjami destrukcyjnego nałogu.