Męskie kożuchy znów modne

 

Modą interesują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Właściwie zauważalna jest nawet tendencja do wzrostu zainteresowania modą wśród panów. Najnowsze trendy śledzą teraz wszyscy. Co jest teraz w modzie? Warto zapoznać się z nowinkami, które dotyczą również męskiej części społeczeństwa. Wbrew powszechnym mitom panowie interesują się nie tylko motoryzacją.

Męskie kożuchy wracają do łask

męskie kożuchy skórzaneNakrycia skórzane były modne dziesiątki lat temu. Kojarzą nam się raczej z naszymi dziadkami, rodzicami. Mamy zapewne w szafach stare płaszcze po naszej rodzinie. Były wersje dla każdej płci i każdego wieku – również dla małych dzieci. Bardzo podobne, a czasem wręcz identyczne, damskie, dziecięce i męskie kożuchy skórzane, można zauważyć na ulicach miast i na wybiegach modowych. Jak to mówią – moda kołem się toczy. Do łask wracają trendy sprzed lat. Choć ludzie 20 lat temu powiedzieliby, że takie kurtki to modowa porażka, dziś noszą je chętnie. Czemu? Dlatego, że wcześniej byli pod wpływem ówczesnych trendów. I nic w tym dziwnego. Jednak moim zdaniem każdy powinien nosić to, co mu się po prostu podoba – nawet jeśli to niemodne. Za parę lat będzie to najnowszym krzykiem mody. Sami się przekonacie i zapewne przekonujecie o tym wciąż. Wracając do kwestii zainteresowania modą wśród panów – jakiś czas temu było to tematem tabu. Przecież gadanie o ciuszkach jest zarezerwowane dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Nie dajmy się stereotypom i podążajmy własną drogą. Nie dajmy się wpisać w zakorzenione w nas wzorce kulturowe.

Skórzane kożuchy, były, są i będą modne. Oczywiście między latami ich świetności zdarzają się też gorsze chwile, ale po czasie wracają one do łask. Są stylowe i przede wszystkim praktyczne – bardzo ciepłe. To czy popieramy skórzane ubrania i obuwie jest kwestią indywidualną. Dlatego nie karćmy nikogo za noszenie na sobie prawdziwej skóry – to jego życie i jego wybór.